SON DAKİKA

İzmir

İzmirli sosyal medya fenomeni Pucca'ya 5 yıl 10 ay hapis cezası

İzmirli sosyal medya fenomeni Pucca, uyuştucuya özendirme suçundan 5 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

13 Temmuz 2019 12:55
İzmirli sosyal medya fenomeni Pucca'ya 5 yıl 10 ay hapis cezası

Ünlü sosyal medya fenomeni, Pucca lakaplı Pınar Karagöz, uyuşturucu madde kullanımını özendirme suçundan bir süredir yargılanıyordu. İstanbul'da yargılanan Karagöz, karar duruşmasına katılmadı. Karagöz'ün avukatı, müvekkilinin daha önce sosyal medyada uyuşturucu karşıtı paylaşımlarının da bulunduğunu belirterek beraatini talep etti. Mahkeme Pınar Karagöz'ü 7 yıl hapis cezasına çarptırdı, ardından iyi hal nedeniyle cezasını 5 yıl 10 aya düşürdü. Öte yandan Karagöz, 66 bin 660 TL de para cezasına çarptırıldı. 

MAHKEME KARARI SONRASI AĞLADI

İddianamede Pınar Karagöz'ün sosyal medya hesabından uyuşturucu kullanımını özendirdiği ifade ediliyordu. Sosyal medya hesabından, ünlü uyuşturucu karteli Pablo Escobar hakkında çekilen diziyi yorumlayan Karagöz hakkında dava açılmıştı. İddianamede Karagöz'ün 5 yıldan 10 yıla kadar hapisle cezalandırılması isteniyordu. Öte yandan Karagöz, daha önce sosyal medya hesabından "Bir uyuşturucu kullanma hakkın var. Hayatında ilk defa sadece bir kere, hangisini seçerdin?" şeklinde tweet atmıştı. Mahkemenin kararı sonrası sosyal medyadan paylaşımda bulunan Karagöz, Escobar'ın bu kadar ceza almadığını ve bir tweet yüzünden 7 yıl hapis cezası aldığını dile getirdi. 

PUCCA'NIN EŞİ: BENİ ÖLDÜRMENİZ LAZIM 

Pınar Karagöz'ün eşi, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada 2 yaşında çocukları olduğunu belirterek olayın uyuşturucu özendirmekle alakası olmadığını ve muhalif olduğu için bu cezayı aldığını savundu. Serhat Karagöz, "Senin teslim olmandan önce beni öldürmeleri lazım." ifadelerini kullandı.

  • YAZAR: YASEMİN ÇELİK

    1989 Balıkesir doğumlu Yasemin Çelik, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu ve çeşitli basın organlarında görev aldı. İnternet medyası ile tanışarak muhtelif haber sitelerinde içerik editörlüğü, magazin haberleri şefliği, sosyal medya şefliği gibi görevlerde bulunan Yasemin Çelik, Sondakikaizmir.com editör kadrosunda çalışıyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım