SON DAKİKA

Ekonomi

Japon şirketi, İzmirli Makrochemical Endüstriyel Kimyasalları şirketini satın alıyor

Japon şirket DIC Corporation'a ait olan Sun Chemical, İzmir'de üretim yapan Macrochemical Endüstriyel Kimyasalları'nı satın almak için resmi başvuruda bulundu.

15 Mayıs 2019 18:08
Japon şirketi, İzmirli Makrochemical Endüstriyel Kimyasalları şirketini satın alıyor

Japon devi DIC Corporation'a ait olan Sun Chemical, İzmir'de üretim yapan Macrochemical Endüstriyel Kimyasalları isimli şirketi satın almak için görüşmelere başladı. Dünya Gazetesi'nin haberine göre; resmi kurumlara satın alma için başvurusu gerçekleşti. Eğer iki taraf anlaşırsa, bu Japon şirketin Türkiye'deki 4. yatırımı olacak. 

DIC CORPORATION'IN 20 BİNDEN FAZLA ÇALIŞANI VAR 

1908 yılında kurulan şirketin 20 binden fazla personeli bulunuyor. Şirketin en önemli kuruluşu olan Sun Chemical'ın yıllık cirosu 5 milyar doları geçiyor. Öte yandan 2016 yılında Aliağa'da tesis kuran şirketinin bünyesinde şimdilik 200'den fazla Türk çalışan yer alıyor. 

MAKROCHEMICAL ENDÜSTRİYEL TÜRK SERMAYELİ 

Japonların satın almak için görüşmelere başladığı Macrochemical ise 1996 yılında Çiğli'de kuruldu. Dünya üzerinde birçok ülkeye ihracat yapan şirketin İstanbul ve Tekirdağ'da da tesisleri yer alıyor.

  • YAZAR: ADEM ERDOĞAN

    1983 doğumlu Adem Erdoğan ilk yerel gazetesini 2010 yılında çıkardı. 2012 yılında bir medya şirketinden yöneticilik teklifi alarak, 5 yıl ‘İçerik Yöneticisi’ olarak çalıştı. Yayına hazırladığı antoloji ve kitaplar bulunan Adem Erdoğan Sondakikaizmir.com İmtiyaz Sahibi’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım