SON DAKİKA

İzmir

Karaburçlu vatandaşlar, Doktor Nihal Çakır'ın dönmesini istiyor

Kiraz'ın Karaburç Mahallesi'nde vatandaşlar, bir süre önce görevden alınan Doktor Nihal Çakır'ın göreve dönmesi için 4 binden fazla imza topladı.

14 Temmuz 2019 12:28
Karaburçlu vatandaşlar, Doktor Nihal Çakır'ın dönmesini istiyor

İzmir'in Kiraz ilçesinde vatandaşlar sürpriz bir çağrıya imza attı. Karaburçlu vatandaşlar, bir süre önce sözleşmesi feshedilen Nihal Çakır isimli doktorun yeniden göevine dönmesi için harekete geçti. Bir şikayet sonucu başlatılan soruşmada görevinden alınan doktorun yeniden görevinin başına dönmesi için toplanan vatandaşlar, imza kampanyası başlattı. Başlatılan kampanyada 4 binden fazla imza toplandı. Vatandaşlar, merkeze alınan doktor için geri dönme çağrısında bulundu. 

"İFTİRA ATTILAR"

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; İmza kampanyası sırasında konuşan vatandaşlar, doktoru çok sevdiklerini ve bir an önce görevine dönmesini istediklerini dile getirdi. Vatandaşlar, doktor Nihal Çakır'a atılan bir iftira sonrası görevinden alındığını savunurken herkesin çok üzgün olduğunu dile getirdi. Doktor Çakır'ın çevre bölgelerden de hastalarının olduğu belirtilirken onların da imza kampanyasına katıldığı ifade edildi. Mahalle Muhtarı Ahmet Dana, toplanan imzaları gerekli merciilere ileteceğini belirtti. 

"GÖREVİNE DÖNSÜN"

Yapılan açıklamalarda Doktor Nihal Çakır'ın görevden alınmasının üzerinden 1 ay geçtiği ve ayrılık haberini aldıklarında üzüldükleri belirtildi. Şeker hastalığı bulunan bir hasta, Nihal Çakır'ın kendisiyle çok ilgilendiğini ve kendisine çok yardımcı olduğunu dile getirdi. Bir başka vatandaş ise doktorlarının Karaburç'tan gitmesini istemediklerini, doktorla ilgili şahsi bir çıkarları olmadığını ve kendisinin güler yüzlü olduğunu kaydetti. 

Sağlık Bakanlığı'ndan konuyla ilgili henüz herhangi bir açıklama veya görevlendirme yapılmadı.

  • YAZAR: HANDE KAYA

    1990 doğumlu Hande Kaya, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 2010 yılından bu yana yazılı ve dijital medya sektöründe çalışan Hande Kaya, Sondakikaizmir.com’da editör olarak gazeteciliği sürdürüyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım