SON DAKİKA

İzmir

Karaburun Belediyesi bursu için detaylar açıklandı

Karaburun Belediyesi, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılında öğrenciler için verilecek bursla ilgili detayları resmi internet sitesinden açıkladı.

11 Eylül 2019 23:02
Karaburun Belediyesi bursu için detaylar açıklandı

İzmir'in Karaburun Belediyesi, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı için birçok öğrenciye burs verme kararı aldı. Belediyenin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada başvuruların 23 Eylül tarihinde başlayacağı ve 11 Ekim tarihinde sona ereceği kaydedildi. Gerekli evrakların toplandıktan sonra yaziisleri@karaburun.bel.tr adresine mail atılması gerektiği ifade edildi.

KARABURUN BELEDİYESİ ÖĞRENCİ BURSU

Karaburun Belediyesi, başvuran öğrencilerin ailelerinin ekonomik durumlarının araştırılacağını ve burs almaya hak kazanan öğrencilerin 10-20 Kasım tarihleri arasında duyurulacağını belirtti. Seçilen öğrencilerin, 8 ay boyunca Karaburun Belediyesi'nden burs alacağı açıklandı.

BURS ALAMAYACAK ÖĞRENCİLER

Karaburun Belediyesi, resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada bazı öğrencilerin burs fırsatından yararlanamayacağını duyurdu. Açık öğretim fakültelerinde ve özel üniversitede okuyan öğrenciler, burs için başvuramayacak. Bunun yanı sıra belirtilen tarih aralığında belgelerini mail olarak göndermeyenler ve eksik belge ile başvuran öğrenciler, burs şansını kaybedecek. Öte yandan burs almak isteyen öğrencilerin, Ziraat Bankası'nda hesabı olması ve ailesini Karaburun'da yaşaması gerekiyor.

KARABURUN BELEDİYESİ BURSU İÇİ GEREKLİ BELGELER

Karaburun Belediyesi, açıklamada burs için gerekli olan belgeleri de duyurdu. Buna göre burs için başvuracak öğrencilerin dilekçe, başvuru formu, nüfus cüzdanı fotokopisi ve yeni öğrenim belgesini doldurduktan sonra belirtilen mail adresine göndermesi gerekiyor. Başvuru formu ve örnek dilekçe, Karaburun Belediyesi'nin resmi internet sitesinde yer alıyor.

  • YAZAR: ADEM ERDOĞAN

    1983 doğumlu Adem Erdoğan ilk yerel gazetesini 2010 yılında çıkardı. 2012 yılında bir medya şirketinden yöneticilik teklifi alarak, 5 yıl ‘İçerik Yöneticisi’ olarak çalıştı. Yayına hazırladığı antoloji ve kitaplar bulunan Adem Erdoğan Sondakikaizmir.com İmtiyaz Sahibi’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım