SON DAKİKA

Güncel

Karşıyaka Belediyesi’nden indirim kararı

İzmir Karşıyaka Belediyesi’ne bağlı düğün salonu, kafe ve anaokullarında fiyatlar düşürüldü, yeni kafeler için çalışma başlatıldı.

10 Ağustos 2019 15:20
Karşıyaka Belediyesi’nden indirim kararı

İzmir’in Karşıyaka ilçesinden güzel haberler geliyor. Ülke ekonomisinin zor zamanlar yaşadığı, vatandaşların alım gücünün düştüğü bir dönemde harekete geçen Karşıyaka Belediyesi, bünyesinde bulundurduğu işletmelerde indirime gitti. Karşıyaka halkının yüzüne güldüren uygulamaya göre, 5 anaokulu, 1 kafe ve 1 düğün salonunda fiyatlar aşağı çekildi. Belediye ayrıca Karşıyaka’nın farklı noktalarında yeni kafelerin açılması için düğmeye bastı.

ÇAY 1 LİRA OLDU

Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay’dan gelen talimatla yeni fiyat politikasının belirlendiği, Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan Düğün Salonu’nda % 25 ile % 30 arasında fiyat indirimi yapıldığı bilgisi paylaşıldı. Düğün salonu fiyatlarında, hafta içi ücreti 2.500 TL, cumartesi ve Pazar ücreti ise 3.000 TL olarak düzenlendi. Daha önce ödeme yapanlara ise yeni tarifeye göre iade işlemi yapılıyor. Karşıyaka Belediyesi’nin bir diğer işletmesi olan Latife Hanım Köşkü Kafe’de 1 bardak çay 1 TL oldu. Düşük ücretlerle Karşıyakalı vatandaşlara kaliteli hizmet sunan Karşıyaka Belediyesi, Karşıyaka’nın 2 noktasında daha yeni kafeler açmak için hazırlıklara başladı.

TÜM ŞARTLAR ZORLANDI

Karşıyaka Belediyesi tarafından ilçede işletilen 5 anaokulu bulunuyor. Bu anaokullarının ücretlerinde de indirim kararı alan yetkililer, 2018 yılı fiyatlarını baz alarak % 15 indirime gitti ve aylık ücret 600 TL’ye sabitlendi. Ayrıca Karşıyaka’da bulunan İsmail Cem ve Bülent Ecevit Kültür Merkezlerinde bulunan oyun odaları ücretsiz hizmetini sürdürecek. Yapılan indirimler hakkında açıklama yapan Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, sosyal belediyeciliği ön planda tuttuklarını ifade etti. Karşıyaka’nın tüm noktalarına ve tüm Karşıyakalılara yönelik hizmetlerin vazifeleri olduğunu, Türkiye’nin ekonomik anlamdaki kötü gidişatını göz önünde bulundurarak, tüm şartları zorlayıp fiyatlarda indirime gittiklerini söyleyen Başkan Tugay, belediyeyi zarar ettirmeden bu kararı aldıklarını dile getirdi.

  • YAZAR: ADEM ERDOĞAN

    1983 doğumlu Adem Erdoğan ilk yerel gazetesini 2010 yılında çıkardı. 2012 yılında bir medya şirketinden yöneticilik teklifi alarak, 5 yıl ‘İçerik Yöneticisi’ olarak çalıştı. Yayına hazırladığı antoloji ve kitaplar bulunan Adem Erdoğan Sondakikaizmir.com İmtiyaz Sahibi’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım