SON DAKİKA

İzmir

Karşıyaka Belediyesi, ücretsiz halk dansları kursu başlattı

İzmir Karşıyaka Belediyesi, halk danslarının yaşatılması için ücretsiz halk dansları kursları düzenliyor. Kurslar, 1 Temmuz'da başlayacak.

7 Haziran 2019 12:38
Karşıyaka Belediyesi, ücretsiz halk dansları kursu başlattı

Son dakika İzmir... İzmir Karşıyaka Belediyesi, halk danslarının yaşatılması için harekete geçti. Belediye, halk dansları kültürünün gelecek nesillere taşınması amacıyla bu yaz kurs düzenleme kararı aldı. Ücretsiz olarak verilecek kursların başvuruları 10 Haziran'da başlayacak ve 21 Haziran'da sona erecek. 

Karşıyaka Belediyesi'nin düzenlediği kurslara katılmak isteyenler, Konservatuvar Şefliği'ne başvurarak kayıt yaptırabilecek. 

Karşıyaka Belediyesi Halk Dansları Kursu

EĞİTİMLER 3 KATEGORİ OLACAK

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; eğitimler, 3 kategori halinde yapılacak. 9-14 yaş arasındaki çocukların katılabileceği kategori, 15-30 yaş aralığının katılabileceği ve 30 yaş ve üzeri kişilerin katılabileceği kategoriler açılacak. Kayıtların tamamlanmasının ardından eğitimler 1 Temmuz'da başlayacak ve 29 Ağustos'ta sona erecek. Eğitim takvimi ile ise ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. 

Öte yandan Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, yaptığı açıklama ile ücretsiz verilecek kurslara herkesi davet etti. 

Karşıyaka Belediyesi Halk Dansları Kursu

KARŞIYAKA KONSERVATUVAR ŞEFLİĞİ NEREDE? 

Karşıyaka Belediyesi'nin tüm kurs eğitimleri, Bahçelievler'de bulunan Konvervatuvar İdari Binası'nda gerçekleştiriliyor. 1851/10 Sokak No:3, Çok Katlı Pazar Yeri'nde bulunan binada, eğitimlerin yanı sıra çeşitli organizasyonlar da yapılıyor. 

Karşıyaka Belediyesi Halk Dansları Kursu

Kursla ilgili bilgi almak için Karşıyaka Konservatuvarı'nın (232) 365 69 15 veya (232) 365 69 12 numaralı telefonları arayabilir veya konservatuvar@karsiyaka.bel.tr adresine mail gönderebilirsiniz. 

Karşıyaka Belediyesi Halk Dansları Kursu

Karşıyaka'da halk oyunları kursunun yanında her ayın son haftasında çalgı eğitimi de veriliyor. Piyano, keman, gitar, bağlama ve ud dersinin verildiği programlar için her ayın son haftasında yeni kayıt alınıyor. Piyano ve keman dersleri birebir özel ders şeklinde ve 30 dakika, diğer kurslar 10 kişilik gruplar halinde haftada bir kez gerçekleştiriliyor.

Karşıyaka Belediyesi Halk Dansları Kursu
  • YAZAR: BÜLENT AYDIN

    1987 İzmir doğumlu Bülent Aydın, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Çeşitli gazetelerde muhabir ve editör olarak görev yapan Bülent Aydın, daha sonra internet haber sitelerinde çalışmalarını sürdürdü. Bülent Aydın, Sondakikaizmir.com’un editör kadrosunda görev alıyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım