SON DAKİKA

İzmir

Karşıyaka Belediyesi, yangın ihtimaline karşın harekete geçti

Karşıyaka Belediyesi, son günlerde İzmir'in çeşitli bölgelerinde yaşanan yangınlar sonrası tedbir aldı.

8 Temmuz 2019 20:17
Karşıyaka Belediyesi, yangın ihtimaline karşın harekete geçti

İzmir'de son günlerde artan yangın vakaları, Karşıyaka Belediyesini harekete geçirdi. Bahar yağmurlarının etkili olmasıyla birlikte büyüyen ve ormanlık arazilerin dışında bulunan otlar, bölgeyi yangın riskiyle karşı karşıya getirdi. Olası bir yangını önlemek isteyen Karşıyaka Belediyesi, ekiplere verdiği talimatla temizleme çalışmalarına başladı.

600 DEKARLIK BÖLGE TEMİZLENDİ

Sıcak havaların artmasıyla tutuşma ihtimali bulunan otlar, yapılan araştırma sonucunda kayıt altına alındı ve ekipler harekete geçti. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, tespit edilen otların bulunduğu bölgelere giderek yangın tehlikesini önledi. Ormanlık alanların dışında, boş arazilerde ve yol kenarlarında çalışma yapan ekipler, çalışmalarını sürdürüyor. Kentte şu ana dek 600 dekara yakın bir bölgede yangın tehlikesi minimuma indirildi.

SON 1 HAFTADA 2 YANGIN YAŞANDI

İzmir'de artan sıcaklıklar ve çeşitli ihmaller nedeniyle son 1 haftada 2 kez yangın çıktı. Dün gece Seferihisar'da çıkan yangın, konutlara yakın olduğu için tedirginliğe sebep olurken ekipler uzun süre yangını kontrol altına almaya çalıştı. Rüzgarın etkili olması nedeniyle yangının kontrol alınması yaklaşık 8 saati buldu. Yangında vatandaşlar, herhangi bir maddi zarara uğramadı. Yangının, piknik yapan vatandaşların tutuşturduğu mangal ateşinden çıktığı iddia edildi.

Geçtiğimiz günlerde de İzmir'in Dikili ilçesinde yangın çıkmıştı. Otluk alanda çıkan yangın nedeniyle vatandaşlar panik yaşamış ve çevre sakinleri yetkilileri arayarak ihbarda bulunmuştu. Kısa süre içinde olay yerine gelen ekipler, uzun uğraşlar sonucunda yangını söndürmüştü.

  • YAZAR: KAAN YILMAZ

    1993 İzmir doğumlu Kaan Yılmaz İzmir Ekonomi Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya ve İletişim Bölümü’nden mezun oldu. İngiltere’de London School of Economics’de Medya ve İletişim kurslarına katılan Kaan Yılmaz, ‘Avrupa Birliği Ülkelerinde Medya Okur Yazarlığı’ sunumuyla panellere katıldı. Kaan Yılmaz Sondakikaizmir.com’da editör olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım