SON DAKİKA

Kültür Sanat

Karşıyaka Çiçek Festivali başladı, ilgi yoğun

Karşıyaka'da bu yıl 18. kez düzenlenen Çiçek Festivali'ne gösterilen yoğun ilgi yüzleri güldürdü.

26 Mayıs 2019 16:33
Karşıyaka Çiçek Festivali başladı, ilgi yoğun

Son dakika İzmir... Karşıyaka Belediyesinin 18’inci kez düzenlediği Çiçek Festivali, Bostanlı Pazaryeri’nde başladı. Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, “Doğaya, çevreye, güzelliğe bağlılığın ve yaşama saygının bir simgesi olan bu festivale ev sahipliği yapmanın gururunu yaşıyoruz” dedi. 

Açılış töreninde festivale katkı veren İzmir Peyzaj Mimarları Odası, İzmir Ticaret Odası (İZTO) ve İzmir Çiçekçiler Odası’na teşekkür belgesi verildi. Peyzaj Mimarları ve İZTO’nun teşekkür belgelerini İZTO Sayman Üyesi Ali Osman Öymen’e törene katılan İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu verdi. İzmir Çiçekçiler Odası’nın belgesini ise Başkan Tugay, Oda Başkanı Kazım Kış’a verdi. Törenin ardından protokol festival alanındaki standları gezerek üretici, satıcı ve vatandaşlarla sohbet etti. 

Karşıyaka Çiçek Festivali

FESTİVALE BİRÇOK ÜRETİCİ KATILDI

Kurulan pazarlara bu yıl yoğun ilginin olması dikkat çekti. Geçtiğimiz yıl da kurulan pazarda 100 üretici stand açmıştı.

Karşıyaka Çiçek Festivali

ÇİÇEK FESTİVALİ CUMA GÜNÜ BAŞLADI, YARIN BİTECEK

Bostanlı'da düzenlenen Çiçek Festivali, 24 Mayıs tarihinde başladı ve 27 Mayıs'ta bitecek. İzmir'in dört bir yanından festivale katılan çiçek üreticileri, aracı olmadan ürünlerini tüketicilere sunacak. Bu nedenle çiçek, gübre ve bahçe malzemeleri gibi araçlar, çok daha ucuz fiyata alınabilecek. Festivalde kurulacak pazarın yanı sıra çeşitli aktiviteler de yapılacak. Festivalde geçtiğimiz yıl Smyrna Koreografi Topluluğu sahne almış ve çeşitli konserler düzenlenmişti.

Karşıyaka Çiçek Festivali

İlgili Haberler

Kaynak: İHA

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım