SON DAKİKA

Güncel

Karşıyaka’da Yamanlar Köy Şenliği yapılacak

İzmir Karşıyaka Belediyesi, tarım üretiminin canlanması ve yerel kalkınma vurgusu için Yamanlar Köy Şenliği organize etti.

20 Ağustos 2019 17:54
Karşıyaka’da Yamanlar Köy Şenliği yapılacak

İzmir’in Karşıyaka ilçesine bağlı Yamanlar Köyü’nde 25 Ağustos Pazar günü yapılacak Yamanlar Köy Şenliği ile tarım üretimi ve yerel kalkınmaya katkı verilmesi amaçlanıyor. Karşıyaka’da ilk kez düzenlenecek köy şenliğinde yerel ve organik ürünler için stantlar açılacak. Karşıyaka Belediyesi tarafından organize edilen programda çocuklar ve yetişkinler için renkli etkinlikler düzenlenecek.

YAMANLAR’DA MÜZİK VE DANS

25 Ağustos Pazar günü saat 15.30’da başlaması planlanan Yamanlar Köy Şenliği’nin açılışında, Karşıyaka Belediye Bandosu’nun şenliğe katılacak konuklar için hazırladığı müzik etkinliği yapılacak. Şenlik kapsamında 16.30’da ‘Palavracılar Atışması’ adlı etkinlik yapılacak. Çeşitli sahne ve dans gösterilerinin yapılacağı şenlikte, çocuklar için de birbirinden eğlenceli aktiviteler gerçekleşecek. Şenliğin son programında ise Karşıyaka Belediyesi Oda Orkestrası (KODA) saat 21.00’de sahne alarak konser etkinliğine imza atacak. Misafirlere unutulmaz bir şenlik sunulacak etkinliklerin ana temasını yerel ve organik ürün stantları oluşturuyor. Yamanlar Köyü’nde yetişen ürünlerin yer alacağı stantlarda, bu ürünlerle hazırlanan gıdalar da misafirlere sunulacak.

STANTLARDA YEREL ÜRÜNLER

Yamanlar Köy Şenliği’nde Roman Kooperatifi mısır, Karşıyaka Belediyesi KENT A.Ş. ise yiyecek ve içecek satış stantları açacak. Stantlarda ayrıca Yamanlar Köyü’nden kadınların açtığı gözlemeler de olacak. STK’ların da unutulmadığı şenliğe ulaşmak isteyenler için Karşıyaka Belediyesi önünden saat başı servis araçları kaldırılacak. Şenliğe tüm İzmirlileri beklediklerini kaydeden Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, Karşıyaka’ya çok yakın bir yerde yapılan şenlikte, İzmir’in ve köylerinin kültürünü buluşturacaklarını, ayrıca Yamanlar’ın doğasının ve ürünlerinin tanıtılacağını kaydetti. Yamanlar Domatesi’nin tekrar tezgahlarda yerini alması için çalışmalar yapılacağını kaydeden Başkan Tugay, Yamanlar Köy Şenliği’nin unutulmaz bir etkinlik olacağını dile getirdi.

  • YAZAR: ADEM ERDOĞAN

    1983 doğumlu Adem Erdoğan ilk yerel gazetesini 2010 yılında çıkardı. 2012 yılında bir medya şirketinden yöneticilik teklifi alarak, 5 yıl ‘İçerik Yöneticisi’ olarak çalıştı. Yayına hazırladığı antoloji ve kitaplar bulunan Adem Erdoğan Sondakikaizmir.com İmtiyaz Sahibi’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım