SON DAKİKA

İzmir

Kesim yerleri belirlendi, Karşıyaka bayram hazırlıklarını tamamladı

Karşıyaka Belediyesi, ilçede kurban kesimi yapılacak yerleri belirledi, Kurban Bayramı hazırlıklarını tamamladı.

8 Ağustos 2019 09:51
Kesim yerleri belirlendi, Karşıyaka bayram hazırlıklarını tamamladı

Kurban Bayramı'na sayılı günler kala İzmir'in birçok bölgesinde kurban pazarları kurulurken Karşıyaka'da da hazırlıklar tamamlandı. Örnekköy Mezarlığı'nın altında bulunan arazi için de karar verildi. Komisyon tarafından alınan kararla bu bölge, kesim ve satış yeri olarak belirlendi. Örnekköy'de de kurban satışları başladı. Yetkililer, bu bölgeye giderek ilaçlama çalışmaları yaptı. Bunun yanı sıra kurbanlıkların kayıt raporları da incelendi. Vatandaşların bölgede rahat şekilde kurban alımı yapabilmesi için yol çalışmaları da tamamlandı. Belediye, satış yapılan bu bölgede de kurban kesim bölgesi oluşturulmasına ve çadır kurulmasına karar verdi.

CAMİLERE TEMİZLİK UYGULAMASI BAŞLADI

Karşıyaka Belediyesi, Kurban Bayramı'nda vatandaşların ibadetlerini daha sağlıklı ortamlarda gerçekleştirebilmeleri için camilerde temizlik kararı da aldı. Bunun yanı sıra, vefat eden yakınlarını ziyaret edecek olan vatandaşların da sağlığının korunması amacıyla mezarlık tuvaletleri de temizlendi. Belediyenin birçok görevlisi, bayram hazırlıklarına katılırken sürekli olarak denetim yapacak. Böylece vatandaşların Kurban Bayramı'nı en iyi şekilde gerçekleştirilmesi sağlanacak.

BAŞKAN TUGAY'DAN UYARI GELDİ

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, belirlenen bölgeler dışında kurban kesiminin yasak olduğunu hatırlattı. Sağlıklı bir kurban kesimi için vatandaşları kesim yerlerine davet eden Başkan Tugay, bu konuda hassas olduklarını dile getirdi. Öte yandan Başkan Tugay, tüm vatandaşların bayramını kutladı.

KAÇAK KESİM BEDELİ 105 TL

İzmir Büyükşehir Belediyesi, daha önce yaptığı açıklamada İzmir'in birçok noktasında kesim yerleri belirlendiğini ifade ederek vatandaşları kaçak kesimler yapılmaması konusunda uyarmıştı. Caddelerde, sokaklarda, otoparklarda ve apartman boşlukları gibi yerlerde kurban kesimi yapmanın yasak olduğunu hatırlatan belediye, görevlilerin sürekli olarak denetimde olacağını ve ceza kesileceğini belirtmişti. İzmir Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, kaçak kesim bedelinin 105 TL olacağı ifade edilmişti.

  • YAZAR: BÜLENT AYDIN

    1987 İzmir doğumlu Bülent Aydın, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Çeşitli gazetelerde muhabir ve editör olarak görev yapan Bülent Aydın, daha sonra internet haber sitelerinde çalışmalarını sürdürdü. Bülent Aydın, Sondakikaizmir.com’un editör kadrosunda görev alıyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım