SON DAKİKA

Kimse Bilmiyor! Bardakların Altındaki Ufak Çıkıntı Aslında Çok İşe Yarıyor

Az bilinen ancak hayatınızı kolaylaştıracak ufak detayları sizler için bir araya getirdik. Bardakların altındaki küçük oyuk ne işe yarıyor? Cevabını haberimizde bulabilirsiniz.

16 Kasım 2018 22:19
1 Genel olarak IKEA’da satılan ve buna benzer diğer bardakların altındaki oyukların nedenini biliyor musunuz?

Genel olarak IKEA’da satılan ve buna benzer diğer bardakların altındaki oyukların nedenini biliyor musunuz?

2 IKEA’nın tasarladığı bu oyuklar, bulaşık makinesinde bardağınızın üzerinde su birikintilerinin oluşmasını engelliyor. Böylece bardaklarınız makinede yıkanırken üzerinden su akıyor, birikinti oluşmuyor.

IKEA’nın tasarladığı bu oyuklar, bulaşık makinesinde bardağınızın üzerinde su birikintilerinin oluşmasını engelliyor. Böylece bardaklarınız makinede yıkanırken üzerinden su akıyor, birikinti oluşmuyor.

3 Cebinizdeki bozuk parayla lastik testi yapabilirsiniz. Eğer uzun süredir lastiklerinizi kullanıyorsanız, değişim zamanının geldiğini bozuk paranızla anlayabilirsiniz.

Cebinizdeki bozuk parayla lastik testi yapabilirsiniz. Eğer uzun süredir lastiklerinizi kullanıyorsanız, değişim zamanının geldiğini bozuk paranızla anlayabilirsiniz.

4 Lastiklerinizin derinliğini ölçmek için 1 liradan faydanabilirsiniz. Bozuk paranızın dışındaki halka, yaklaşık olarak 4 milimetredir.

Lastiklerinizin derinliğini ölçmek için 1 liradan faydanabilirsiniz. Bozuk paranızın dışındaki halka, yaklaşık olarak 4 milimetredir.

5 Eğer parayı ittiğiniz anda halka görünüyorsa, bu 3 milimetre civarında dış derinlik kaldığını gösterir. Güvenli sürüşe devam etmeniz için, lastiklerinizi değiştirmenizi tavsiye ederiz.

Eğer parayı ittiğiniz anda halka görünüyorsa, bu 3 milimetre civarında dış derinlik kaldığını gösterir. Güvenli sürüşe devam etmeniz için, lastiklerinizi değiştirmenizi tavsiye ederiz.

6 Mumla görünmez yazılar yazabilirsiniz! Mumu kağıda sürttüğünüzde, sadece üzerini boyandığında ortaya çıkan bir metin elde edebilirsiniz.

Mumla görünmez yazılar yazabilirsiniz! Mumu kağıda sürttüğünüzde, sadece üzerini boyandığında ortaya çıkan bir metin elde edebilirsiniz.

7 Eğer odanıza girilmesini istemiyorsanız ve bundan dolayı şüphe duyuyorsanız, yukarıdaki fotoğraf gibi odanıza kısa ip bırakabilirsiniz. Böylece kapı kapandığında ip içeride kalır, siz de kapınızın açılıp açılmadığını öğrenebilirsiniz.

Eğer odanıza girilmesini istemiyorsanız ve bundan dolayı şüphe duyuyorsanız, yukarıdaki fotoğraf gibi odanıza kısa ip bırakabilirsiniz. Böylece kapı kapandığında ip içeride kalır, siz de kapınızın açılıp açılmadığını öğrenebilirsiniz.

8 Para saklamak istiyorsunuz ancak gizli bir yer bulamıyorsanız, tıpkı Amerikan filmlerindeki gibi bir metod izleyebilirsiniz. Sandalyenizin altına, tıpkı fotoğraftaki gibi çiviler ve iplerle para saklayabilir, daha sonra kışlık montun cebinde bulmuş gibi sevinebilirsiniz.

Para saklamak istiyorsunuz ancak gizli bir yer bulamıyorsanız, tıpkı Amerikan filmlerindeki gibi bir metod izleyebilirsiniz. Sandalyenizin altına, tıpkı fotoğraftaki gibi çiviler ve iplerle para saklayabilir, daha sonra kışlık montun cebinde bulmuş gibi sevinebilirsiniz.

9 Elma yemeyi değil, ekmeyi öğretiyoruz! Elma çekirdeklerini çöpe atmak yerine, görselleri takip ederek çimlendirebilir, yeteri kadar sabırlıysanız kendi organik elmalarınızı üretebilirsiniz.

Elma yemeyi değil, ekmeyi öğretiyoruz! Elma çekirdeklerini çöpe atmak yerine, görselleri takip ederek çimlendirebilir, yeteri kadar sabırlıysanız kendi organik elmalarınızı üretebilirsiniz.

10

11

12

13

14

15

16

17 Bilgisayar başında bilek ağrılarına son! Eğer hayatınızın büyük bölümünü bilgisayar başında geçiriyorsanız, bilek ağrılarınızı klavyenize ufak bir dokunuş yaparak çözebilirsiniz. Klavyenin yüksekte durmasını sağlayan ayakları indirerek, bilek ağrınızı minimuma indirebilirsiniz.

Bilgisayar başında bilek ağrılarına son! Eğer hayatınızın büyük bölümünü bilgisayar başında geçiriyorsanız, bilek ağrılarınızı klavyenize ufak bir dokunuş yaparak çözebilirsiniz. Klavyenin yüksekte durmasını sağlayan ayakları indirerek, bilek ağrınızı minimuma indirebilirsiniz.

18 Eğer uçaklarda veya otobüslerde, kol dayama aparatından hoşlanmıyorsanız, küçük bir hamleyle bu problemi çözebilirsiniz. Kol dayamasının altında küçük bir düğme bulunur. Bu düğmeye basarak rahata erişebilirsiniz.

Eğer uçaklarda veya otobüslerde, kol dayama aparatından hoşlanmıyorsanız, küçük bir hamleyle bu problemi çözebilirsiniz. Kol dayamasının altında küçük bir düğme bulunur. Bu düğmeye basarak rahata erişebilirsiniz.

19 Eğer gizli ajansanız, bu haber size hitap ediyor. Kilitli bulunan tuvalet kapılarını, dışarıdan açabilirsiniz. Bazı kapıların üzerinde bulunan “Lavabo” işaretinin altında gizli anahtar bulunmaktadır. Bu kutuyu kaldırarak gizli anahtara erişebilirsiniz.

Eğer gizli ajansanız, bu haber size hitap ediyor. Kilitli bulunan tuvalet kapılarını, dışarıdan açabilirsiniz. Bazı kapıların üzerinde bulunan “Lavabo” işaretinin altında gizli anahtar bulunmaktadır. Bu kutuyu kaldırarak gizli anahtara erişebilirsiniz.

20 Aracınızın aynaları buğulandığında, bu sorunu çok kolay bir biçimde çözebilirsiniz.

Aracınızın aynaları buğulandığında, bu sorunu çok kolay bir biçimde çözebilirsiniz.

21 Arabanızın aynalarına sabun veya deterjan sürerek, aynanızdaki buğulanmayı engelleyebilirsiniz.

Arabanızın aynalarına sabun veya deterjan sürerek, aynanızdaki buğulanmayı engelleyebilirsiniz.

22 Bu yöntem, sizi klasik araç problemlerinin birinden kurtaracaktır.

Bu yöntem, sizi klasik araç problemlerinin birinden kurtaracaktır.

23 Elektrikli süpürge kolundaki delikler, hareket kabiliyetini artırmak için dizayn edilmiştir. Eğer süpürgenin çekişi çok yüksekse, bu delikleri açarak vakum gücünü azaltıp rahat biçimde süpürge yapabilirsiniz.

Elektrikli süpürge kolundaki delikler, hareket kabiliyetini artırmak için dizayn edilmiştir. Eğer süpürgenin çekişi çok yüksekse, bu delikleri açarak vakum gücünü azaltıp rahat biçimde süpürge yapabilirsiniz.

24 Pamukların neden iki farklı yüzeyi olur, hiç merak ettiniz mi? Kabartmalı olan taraf, genelde makyaj uygulamak için, düz taraf ise yüzü temizlemek için kullanılır.

Pamukların neden iki farklı yüzeyi olur, hiç merak ettiniz mi? Kabartmalı olan taraf, genelde makyaj uygulamak için, düz taraf ise yüzü temizlemek için kullanılır.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım