SON DAKİKA

Magazin

Kuruluş Osman nerede çekiliyor? Dizinin çekim yeri, çevrildiği yer neresi?

Ekranların sevilen dizisi Kuruluş Osman’ın nerede çekildiği ve çevrildiği ile dizi seti çekim yerleri, çekimlerin nerede yapıldığı ve neresi olduğu ortaya çıktı.

4 Aralık 2019 15:27
Kuruluş Osman nerede çekiliyor? Dizinin çekim yeri, çevrildiği yer neresi?

Başrolünü Burak Özçivit’in oynadığı ve Diriliş Ertuğrul’un devam dizisi olarak ATV ekranlarında seyirciyle buluşan Kuruluş Osman dizisi çekim yerleri ve mekanları da ile de gündemdeki yerini koruyor. Kuruluş Osman dizisi nerede çekiliyor? Dizinin çekim yeri neresi? Çekildiği yerler nerede ve neresi? Kuruluş Osman nerede çevriliyor? Çekimleri nerede yapılıyor? Dizi nerede çekilmiş? Soruları yanıt arıyor. Oyuncuları arasında Nurettin Sönmez, Ragıp Savaş, Saruhan Hünel, Alma Terzic, Buse Arslan Akdeniz, Aslıhan Karalar ve Özge Törer’in yer aldığı Kuruluş Osman dizisinin çekim ayrıntıları haberimizde cevap buluyor.

KURULUŞ OSMAN DİZİSİ NEREDE ÇEKİLİYOR VE ÇEVRİLİYOR?

ATV ekranlarının sevilen dizisi Kuruluş Osman İstanbul’un Beykoz ilçesine bağlı Riva bölgesinde çekiliyor. Dizinin çekimleri için 360 dönüm araziye Kuruluş Osman dizisi platosu kuruldu. Ayrıca 800 mt2 olacak yapay göl de dizi için hazırlanıyor.

KURULUŞ OSMAN DİZİSİ YENİ BÖLÜMÜ NE ZAMAN? HANGİ GÜN, HANGİ KANALDA OYNUYOR?

KURULUŞ OSMAN DİZİSİ ÇEKİM YERİ VE ÇEKİLDİĞİ YERLER NERESİ?

Beykoz Riva’da kurulan setlerde dizinin farklı sahneleri çekiliyor. Kuruluş Osman dizisinin çekim yeri ve çekildiği yerler arasında Riva ve çevre bölgesi bulunuyor. Çekimler için bin 500 kişinin görev yaptığı kaydediliyor.

KURULUŞ OSMAN ÇEKİMLERİ NEREDE YAPILIYOR?

Kuruluş Osman dizisi çekimleri Riva platosunda yapılıyor. Kuruluş Osman dizisi için kurulan platoda kale, hamam, cami, han, oba gibi farklı set alanları hazırlandı. Dizi için kurulan platonun Avrupa’nın en büyük dizi platosu olduğu bilgisi paylaşılıyor.

İlgili Haberler

  • YAZAR: YASEMİN ÇELİK

    1989 Balıkesir doğumlu Yasemin Çelik, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu ve çeşitli basın organlarında görev aldı. İnternet medyası ile tanışarak muhtelif haber sitelerinde içerik editörlüğü, magazin haberleri şefliği, sosyal medya şefliği gibi görevlerde bulunan Yasemin Çelik, Sondakikaizmir.com editör kadrosunda çalışıyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım