SON DAKİKA

Ekonomi

Mayıs ayı açlık ve yoksulluk sınırı belli oldu, açlık sınırı asgari ücreti geçti

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu, Mayıs ayında açlık ve yoksulluk sınırını açıkladı. Açlık sınırı, asgari ücreti geçti.

27 Mayıs 2019 16:41
Mayıs ayı açlık ve yoksulluk sınırı belli oldu, açlık sınırı asgari ücreti geçti

Son dakika İzmir... Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu, Mayıs ayında açlık ve yoksulluk sınırı araştırmasını duyurdu. Konfederasyonun yaptırdığı araştırmaya göre; dört kişilik ailenin açlık sınırı 2 bin 124 liraya, yoksulluk sınırı ise 6 bin 918 liraya yükseldi. 

ARALIKTA BİN 941 TL OLARAK AÇIKLANMIŞTI

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu, Aralık 2018 raporunda açlık sınırını bin 941 TL, yoksulluk sınırını 6 bin 322 TL olarak belirlemişti. 

Türkiye İstatistik Kurumu, 2018 yılında İzmir'de işsizlik oranının yüzde 0,2 azaldığını açıklamıştı. Buna göre İzmir'de 2018 yılında işsizlik erkeklerde 0,6 azalmış, kadınlarda 0,4 artmıştı. İzmir'de erkeklerin işsizlik oranı 10,8, kadınların işsizlik oranı ise 19,3 olmuştu.

  • YAZAR: ONUR ÖZCAN

    1990 doğumlu Onur Özcan, Kayseri Erciyes Üniversitesi'nde gazetecilik eğitimi aldı ve çeşitli medya şirketlerinde çalıştı. Ekonomiden spora, magazinden siyasete, haber değeri olan tüm gelişmeleri yakından takip eden Onur Özcan Sondakikaizmir.com Genel Yayın Yönetmeni’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım