SON DAKİKA

İzmir

Midilli ile Dikili arasındaki vapur seferleri başladı

Yunanistan'ın Midilli Adası ile İzmir'in Dikili ilçesi arasında yapılması planlanan vapur seferleri bugün başladı.

3 Temmuz 2019 18:15
Midilli ile Dikili arasındaki vapur seferleri başladı

İzmir'in Dikili ilçesi ile Yunanistan'ın Midilli arasında gerçekleşmesi planlanan vapur seferleri sonunda başladı. Midilli Adası'ndan Dikili'ye gelen vapura Yunan vatandaşları büyük ilgi gösterdi. 

Bugün ilk kez gerçekleşen sefere 410 kişilik turist kafilesi katılırken kafileyi limanda Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz karşıladı. Ziyaretçilere "hoş geldiniz" diyen Kırgöz, Yunanistan ile Türkiye arasındaki dostluğun artması için bu tür seferlerin yapılması gerektiğini dile getirdi. Vapur seferlerinin kentte ekonomiyi de canlandıracağını ifade eden Kırgöz, yakın zamanda da Dikili'den Midilli'ye seferleri başlatmayı hedeflediklerini ifade etti. 

SEFERLER SALI GÜNÜ YAPILIYOR 

Midilli ile Dikili arasında yapılan seferler her hafta salı günü hareket ediyor. Sabah saat 09.00'da Midilli Adası'ndan kalkan vapur, akşam da 18.00'de tekrar Midilli'ye dönüyor. Daha önce Dikili'den Midilli Adası'na gitmek isteyen vatandaşlar, Ayvalık'a hareket ediyordu. Ayvalık'tan Midilli'ye her gün vapur seferi yapılıyor. Vapur için tam biletler 25, çocuk için 15, bebek için ise 3 eurodan satılıyor. 

MİDİLLİ ADASI'NDA 100 BİN YUNAN YAŞIYOR 

Yunanca ismiyle Lesvos ya da Midilli Adası, Yunanistan'dan ana karasından ziyade Türkiye'ye yakın bir Yunan adası. Girit ve Eğriboz'dan sonra Yunanistan'ın en büyük 3. adası olan Midilli'de, yaklaşık 100 bin kişi yaşıyor. Yüzölçümü 1,6 bin kilometrekare olan adanın başkenti ise Mytilene...

  • YAZAR: ONUR ÖZCAN

    1990 doğumlu Onur Özcan, Kayseri Erciyes Üniversitesi'nde gazetecilik eğitimi aldı ve çeşitli medya şirketlerinde çalıştı. Ekonomiden spora, magazinden siyasete, haber değeri olan tüm gelişmeleri yakından takip eden Onur Özcan Sondakikaizmir.com Genel Yayın Yönetmeni’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım