SON DAKİKA

Güncel

Müjde geldi! İzmir'de 19 Mayıs ve Ramazan Bayramı'nda toplu ulaşım ücretsiz olacak

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi, 19 Mayıs ve Ramazan Bayramı'nda toplu taşımanın ücretsiz olması kararını aldı.

15 Mayıs 2019 19:40
Müjde geldi! İzmir'de 19 Mayıs ve Ramazan Bayramı'nda toplu ulaşım ücretsiz olacak

Son dakika İzmir... İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi'nden vatandaşlara müjde geldi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in başkanlığında başlayan birleşimde, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile Ramazan Bayramı'nda toplu ulaşımın bedava olması kararı alındı. 

Karar, mecliste oy birliğiyle alınırken talep Cumhurbaşkanlığı'na gidecek. Karar Cumhurbaşkanlığı tarafından onaylanırsa toplu ulaşım ücretsiz, eğer onaylanmazsa toplu ulaşım 1 kuruş olacak. 

İzmir toplu taşıma

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN? 

Ramazan Bayramı, 4-5-6 Haziran günlerinde kutlanacak. Bayram tatili de 9 gün olacak. Kamu çalışanları 3 Haziran günü yarım gün çalışacak, 7 Haziran'da da idari izinli sayılacak. 

İzmir'de, geçtiğimiz günlerde fiyatları yarıya indiren Halk Taşıt Uygulaması da başlamıştı. 

Tunç Soyer
  • YAZAR: ONUR ÖZCAN

    1990 doğumlu Onur Özcan, Kayseri Erciyes Üniversitesi'nde gazetecilik eğitimi aldı ve çeşitli medya şirketlerinde çalıştı. Ekonomiden spora, magazinden siyasete, haber değeri olan tüm gelişmeleri yakından takip eden Onur Özcan Sondakikaizmir.com Genel Yayın Yönetmeni’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım