SON DAKİKA

İzmir

Mustafa İduğ’dan zabıtalara üniforma sürprizi

İzmir Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, Zabıta Haftası’nda üniforma giyerek Bornova zabıtasına sürpriz yaptı.

7 Ağustos 2019 18:38
Mustafa İduğ’dan zabıtalara üniforma sürprizi

İzmir’in Bornova ilçesinde Zabıta Haftası kutlamaları yapılıyor. 1 ile 7 Ağustos tarihleri arasında kutlanan Zabıta Haftası’nda Dramalılar Köşkü’nde yemekli program organize edildi. Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, zabıta üniforması giyerek geceye katıldı.

YEMEĞE ÜNİFORMA İLE GİTTİ

Bornova Belediyesi’nde göreve devam eden zabıtaların ve emekli zabıtaların katıldığı program, Zabıta Haftası kutlamaları kapsamında yapıldı. Bornova Dramalılar Köşkü’nün bahçesinde yemek yiyen zabıtalara sürpriz yapan Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, zabıta üniforması ile programa katıldı. Programda tüm masalara oturarak emekli ve göreve devam eden zabıta memurları ile sohbet eden Başkan İduğ, zabıta üniforması giydiği için büyük bir gurur taşıdığını dile getirdi. Programda tüm zabıtalara seslenen Başkan İduğ, zabıtanın tarihi hakkında konuştu. Zabıtanın, Osmanlı İmparatorluğu döneminde kurulduğunu, Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk tarafından ise 1930’da düzenleme yapıldığını kaydeden Başkan İduğ, zabıtanın 193 yıllık tarihi olduğunu vurguladı.

BAŞKAN İDUĞ’A PLAKET

Zabıtanın görev yaptığı bölgede önemli işler yaptığını, problem yaşayan vatandaşların imdadına polisle birlikte zabıtanın yetiştiğini kaydeden Başkan İduğ, zabıtanın sürekli halkın içinde olması sebebiyle de belediyenin vitrini olduğunu kaydetti. Zabıta Haftası’nda düzenlenen yemekli programda emekli olmuş zabıtalara teşekkür belgesi verildi. İzmir Kan Bağışı Merkezi Müdürü Burak Yurdakul’da geceye katılan isimler arasındaydı. Yurdakul, Bornova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı memurların, Cumhuriyet Meydanı’nda sabit olarak duran kan bağışı aracına toplu halde giderek bağışta bulunmaları sebebiyle Başkan İduğ’a plaket verdi.

  • YAZAR: ONUR ÖZCAN

    1990 doğumlu Onur Özcan, Kayseri Erciyes Üniversitesi'nde gazetecilik eğitimi aldı ve çeşitli medya şirketlerinde çalıştı. Ekonomiden spora, magazinden siyasete, haber değeri olan tüm gelişmeleri yakından takip eden Onur Özcan Sondakikaizmir.com Genel Yayın Yönetmeni’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım