SON DAKİKA

İzmir

Nazım Hikmet’in şiirleri İzmir Buca’da yankılandı

Türk Edebiyatının büyük şairi Nazım Hikmet Ran Buca’da anıldı.

2 Haziran 2019 23:12
Nazım Hikmet’in şiirleri İzmir Buca’da yankılandı

Türk Edebiyatının unutulmaz, büyük şairi Nazım Hikmet Ran, ölümünün 56. Yılında İzmir Buca’da anıldı. Mavi Gözlü Dev Nazım Hikmet Ran’ın anma etkinliğini Buca Belediyesi düzenledi. Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte Nazım Hikmet’in hayatı ve şiirleri şairlerin sesinden dinleyicilerle buluştu.

NAZIM HİKMET, BUCA BELEDİYESİ KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ’NDE ANILDI

Sadece Türk şiirinde değil, dünya şiirinde de önemli bir yeri olan Nazım Hikmet Ran’ın anıldığı etkinliğe çok sayıda Bucalı katıldı. Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen anma etkinliğinin moderatörü Bucalı şair Vedat Araz oldu.

Nazım Hikmet Anma Etkinliği - Buca Belediyesi

BUCA ÜNLÜ KONUKLARI AĞIRLADI

Nazım Hikmet’i anma etkinliğinde ünlü şairimiz tarafından yazılan şiirler piyano eşliğinde dinleyicilerle buluştu. Etkinliğin konukları ise yine Türk şiirinin tanınmış isimlerinden Aslıhan Tüylüoğlu, Hüseyin Yurttaş, Hüseyin Ferhad, Özlem Tezcan Dertsiz gibi şairler oldu. Dinleyicilerin duygulandığı anlar olduğu etkinlikte şiirin yanı sıra da şarkılar da söylendi.

Nazım Hikmet Anma Etkinliği - Buca Belediyesi
  • YAZAR: HANDE KAYA

    1990 doğumlu Hande Kaya, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 2010 yılından bu yana yazılı ve dijital medya sektöründe çalışan Hande Kaya, Sondakikaizmir.com’da editör olarak gazeteciliği sürdürüyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım