SON DAKİKA

Teknoloji

Netflix Türkiye'ye beklenen zam sonunda geldi

Bir süredir konuşulan Netflix zammı sonunda yapıldı. Netflix, 3 farklı abonelikte yeni fiyatları açıkladı.

20 Haziran 2019 12:11
Netflix Türkiye'ye beklenen zam sonunda geldi

Bir süredir gündemde  olan Netflix zammı sonunda geldi. Netflix, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu birçok ülkede, aylık abonelik ücretlerine zam yaptı.

Daha önce çıkan haberlerde, Netflix'in abonelik fiyatlarına ciddi bir zam yapacağı konuşuluyordu ancak bu gerçekleşmedi. Netflix, 3 farklı abonelik çeşidine ikişer TL zam yaptı.

Netflix'in Türkiye için yaptığı zamla birlikte, abonelik türlerinin önceki ve sonraki fiyatları şu şekilde:

  • Temel Paket: 15,99 TL'den 17,99 TL'ye
  • Standart Paket: 27,99 TL'den 29,99 TL'ye
  • Özel Paket: 39,99 TL'den 41,99 TL'ye

NETFLİX ABONELİKLERİ

Netflix'teki temel pakette kullanıcılar, aynı anda sadece 1 cihazdan yayın izleyebiliyor. İçerik, kullanıcıya standart çözünürlükte sunuluyor.

Standart pakette kullanıcılar, aynı anda 2 cihazdan yayın izleyebiliyor. Kullanıcılar, 720 piksel, yani HD yayın izleyebiliyor.

Özel pakette ise kullanıcılar, aynı anda 4 cihazdan Netflix yayınlarını izleyebiliyor. Kullanıcılar, standart ve HD yayın dışında Ultra HD yayın izleyebiliyor.

  • YAZAR: KAAN YILMAZ

    1993 İzmir doğumlu Kaan Yılmaz İzmir Ekonomi Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya ve İletişim Bölümü’nden mezun oldu. İngiltere’de London School of Economics’de Medya ve İletişim kurslarına katılan Kaan Yılmaz, ‘Avrupa Birliği Ülkelerinde Medya Okur Yazarlığı’ sunumuyla panellere katıldı. Kaan Yılmaz Sondakikaizmir.com’da editör olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım