SON DAKİKA

Güncel

Niğde'de şehit olan askerin acı haberi İzmir'e ulaştı

Niğde'de dağcı kurtarma çalışmalarında helikopterden düşerek şehit olan askerin acı haberi, İzmir'deki baba evine ulaştı.

8 Haziran 2019 23:03
Niğde'de şehit olan askerin acı haberi İzmir'e ulaştı

Son dakika İzmir... İzmir'e şehit ateşi düştü. Niğde'de tırmanış yaparken ayağını kıran dağcıyı kurtarma çalışmalarına katılan ancak askeri helikopterden düşen İzmirli asker şehit oldu. 

Niğde'de Demirkazık Dağı'nda mahsur kalan dağcı için kurtarma çalışmaları başlatılmıştı. Çalışmalar sırasında ipten kayarak düşen 30 yaşındaki Astsubay Üstçavuş Uğur Görkem, yaralanmış ve ardından hastaneye kaldırılmıştı. Görkem, hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 

İZMİR'E ACI HABER ULAŞTI

Uğur Görkem'in İzmir'in Çiğli ilçesinde ikamet eden ailesine acı haber ulaştı. Askerin şehit olduğu haberinin ardından askeri yetkililer, Görkem'in baba evine giderek şehadet haberini verdi.  Şehidin annesi fenalaşırken sağlık ekipleri acılı anneye müdahale etti. Şehidin yakınları, haberin ardından gözyaşlarını tutamazken askerler ve yakınları, Görkem'in ailesini teselli etmeye çalıştı.

İzmir şehit asker Uğur Görkem

NİĞDE VALİLİĞİ AÇIKLAMA YAPMIŞTI 

Niğde Valiliği, kaza sonrası detaylı açıklama yapmış ve 112 acil servise yapılan ihbarın ardından 7 kişilik dağcı grubundan bir kişinin ayağı kırıldığı için mahsur kaldığı ifade edilmişti. Yapılan açıklamada 1989 doğumlu ve İzmir Konak nüfusuna kayıtlı olan Astsubay Üstçavuş Uğur Görkem'in ipten kayarak yaralandığı ve Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldığı belirtilmişti.

  • YAZAR: YASEMİN ÇELİK

    1989 Balıkesir doğumlu Yasemin Çelik, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu ve çeşitli basın organlarında görev aldı. İnternet medyası ile tanışarak muhtelif haber sitelerinde içerik editörlüğü, magazin haberleri şefliği, sosyal medya şefliği gibi görevlerde bulunan Yasemin Çelik, Sondakikaizmir.com editör kadrosunda çalışıyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım