SON DAKİKA

Gündem

Orman yangınlarına savaş pilotları müdahale ediyor

Ege Bölgesi’nde ve İzmir’de çıkan orman yangınlarını TSK’dan emekli olan savaş pilotları söndürüyor.

14 Ağustos 2019 17:45
Orman yangınlarına savaş pilotları müdahale ediyor

Türkiye’nin dört bir yanında Türk Silahlı Kuvvetleri’nde görev alan pilotlar emekli olduktan sonra da vatan hizmetine devam ediyor. Teröre karşı operasyonlara katılan savaş pilotlarımızın yeni görevi milli servetimiz olan ormanlarda çıkan yangınları söndürmek. Yaz döneminde özellikle Ege Bölgesi’nde ve İzmir’de çıkan orman yangınlarına müdahale eden pilotlar, donanımlı helikopterleri ve tecrübeleri ile yangınlara anında müdahale ederek ormanlarımızın kül olmasını engelliyor.

ALÇAK İRTİFADA UÇUYORLAR

İhlas Haber Ajansı’nın haberine göre, ülkemizde uzun yıllar terörle mücadele eden, TSK’dan emekli olmalarının ardından ise ormanlarda çıkan yangınlarla mücadele etmek için kolları sıvayan savaş pilotlarımız, büyük bir risk oluşturan Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında teyakkuz haline geçtiler. Karadan müdahalenin zor olduğu yangın durumlarında helikopterleri ile bölgeye uçan pilotlar, milli servetimizin kül olmaması için müdahalede bulunuyor. Önemli terör operasyonlarına katılan savaş pilotlarımızdan Emekli Jandarma Pilot Binbaşı Alp Erdem, Türk Silahlı Kuvvetleri’nde görev yaptıkları dönemde kritik görevlere katıldıklarını, şimdi de Türkiye’nin akciğerleri için önemli bir göreve devam ederek canlıları koruduklarını dile getirdi. Orman yangınlarına alçak irtifada müdahale ederek söndürme çalışmalarına katıldığını söyleyen Erdem, çağrının gelmesi üzerine 12 dakikada helikopterle havalandıklarını ve su alma işleminin ardından müdahaleye başladıklarını kaydetti.

ALEVLERE KARŞI MÜCADELE

TSK’da taarruz helikopteri kullanan ve terörle mücadeleye katılan emekli Kara Pilot Albay Serdar Bozkurt, TSK’da terörle mücadele ettiklerini, emekli olmalarının ardından ise alevlere karşı mücadeleye giriştiklerini söyledi. Türkiye için yeniden kritik görev üstlendiği için gururlu olduğunu kaydeden Bozkurt, kısa bir süre önce Ege Bölgesi’nde bir yangına müdahale ettiklerini, adeta bir terör operasyonu gibi yoğun bir görev olduğunu, 12 saat havada kaldığını ve yangının söndürüldüğünü dile getirdi.

  • YAZAR: ADEM ERDOĞAN

    1983 doğumlu Adem Erdoğan ilk yerel gazetesini 2010 yılında çıkardı. 2012 yılında bir medya şirketinden yöneticilik teklifi alarak, 5 yıl ‘İçerik Yöneticisi’ olarak çalıştı. Yayına hazırladığı antoloji ve kitaplar bulunan Adem Erdoğan Sondakikaizmir.com İmtiyaz Sahibi’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım