SON DAKİKA

İzmir

Pagos Üretici Pazarı’na büyük ilgi

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Kadifekale’de açılan üretici pazarı İzmirlilerin ve turistlerin uğrak yeri oldu.

8 Ağustos 2019 18:18
Pagos Üretici Pazarı’na büyük ilgi

Kadifekale’de bulunan Pagos Üretici Pazarı’nı geçtiğimiz haftalarda İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer açmıştı. Bölgenin cazibe merkezi olması için harekete geçen Başkan Soyer, ilk adım olarak üretici pazarının açılışını yaptıklarını dile getirmişti. Her cumartesi kurulan üretici pazarına her hafta ilgi daha da yoğunlaşıyor. İzmirliler ve turistler pazara büyük ilgi gösteriyor.

İLGİ GİDEREK ARTIYOR

İzmir’in tarihi semti Kadifekale’de açılan Pagos Üretici Pazarı, üreticilerin tüketiciyle direkt olarak bir araya gelmesi için açıldı. Kadifekale’yi eski günlerine kavuşturmak için bir dizi proje hazırlayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, ilk olarak burada bir üretici pazarı açılması için gerekli çalışmaları yapmış ve ilk adım olarak açılışı gerçekleştirmişti. Açılışının üzerinden haftalar geçen Pagos Üretici Pazarı’na, pazarın her kurulmasında daha yoğun ilgi gösteriliyor. Turistler ve İzmirliler Pagos Üretici Pazarı’na akın ediyor ve pazaryerinde düzenlenen etkinlikler, gösteriler ve konserler ile Kadifekale her geçen gün eski günlerine daha da yaklaşıyor. Pazarda ürünlerini satan ve 30 yıldan fazladır Kadifekale’de oturan Zeynep Tabar, pazarın kurulmasından dolayı çok mutlu olduklarını, bu güne kadar bunun düşünülmediğini kaydetti. Müşterileri hakkında da konuşan Tabar, bazı müşterilerinin 50 yıldır İzmir’de yaşadığını ancak ilk kez Kadifekale’yi gördüklerini söyledi. Kadifekale’nin İzmir’in en güzel yeri olduğunu söyleyen Tabar, Başkan Tunç Soyer’in sözünü tuttuğunu söyledi.

İLK KEZ GELENLER VAR

Pagos Üretici Pazarı hakkında konuşan Yelki Girişimci Kadın Kooperatif Başkanı Eda Filiz, pazardan eski fuarın tadını aldıklarını, tezgâhlarında tarım ürünleri olduğunu, üretici pazarına özel basma fistan elbiseler de diktiklerini söyledi. Pagos Üretici Pazarı’na gelen pazar müşterileri bu hizmetten dolayı İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. Pazarın bir müşterisi, İzmir’de 27 yıldır bulunduğunu, ilk defa Kadifekale’ye geldiğini dile getirdi ve üretime verilen değerden dolayı mutlu olduğunu ifade etti. Bir başka müşteri ise pazarı ulaşımın kolay olduğunu, Pagos Üretici Pazarı’nın İzmir’in en iyi alışveriş noktalarından biri olduğunu söyledi.

  • YAZAR: ONUR ÖZCAN

    1990 doğumlu Onur Özcan, Kayseri Erciyes Üniversitesi'nde gazetecilik eğitimi aldı ve çeşitli medya şirketlerinde çalıştı. Ekonomiden spora, magazinden siyasete, haber değeri olan tüm gelişmeleri yakından takip eden Onur Özcan Sondakikaizmir.com Genel Yayın Yönetmeni’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım