SON DAKİKA

Seçim

Rakamlar açıklandı, tatilleri iptal edenler İstanbul seçimine gidiyor

23 Haziran'da İstanbul'da yapılacak seçimler nedeniyle Ege otellerinde yapılan rezervasyonların yüzde 75'i iptal ya da erteleme ile karşı karşıya kaldı.

23 Mayıs 2019 10:55
Rakamlar açıklandı, tatilleri iptal edenler İstanbul seçimine gidiyor

Son dakika İzmir... Egeliler seçime hazırlanıyor, tatil rezervasyonlarının yüzde 75'i erteleme ya da iptalle karşı karşıya... Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler, 23 Haziran'da yapılacak seçimler nedeniyle rezervasyonların yüzde 75'inin erteleme ya da iptalla karşı karşıya olduğunu belirtti. Öte yandan İşler, 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinde otellerin yüzde 90'ının dolduğunu belirtti.

9 günlük tatil nedeniyle rezervasyonların ciddi şekilde arttığını belirten İşler, tatilin turizme pozitif yansıdığını belirtti. Yabancı turistlerin talebi fazla olunca yurt içi fiyatların yükseldiğini ifade eden İşler, kalan sayılı otel odalarının da iki hafta içinde biteceğini söyledi. 

Ege Tatil

HEDEF 50 MİLYAR DOLAR

İşler, 2019 yılında 50 milyon turist ve 50 milyon dolar hedefini yakalayacaklarını tahmin ettiklerini ve 2023 hedeflerinin 70 milyon turist ve 70 milyar dolar olduğunu belirtti.

Ege Tatil

İSTANBUL SEÇİMLERİ NE ZAMAN?

Yüksek Seçim Kurulu tarafından verilen seçimin iptal ve tekrar yapılması kararı nedeniyle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri, 23 Haziran Pazar günü yapılacak. Seçime giren tüm siyasi partiler, seçime yeniden katılabilecek. Partiler, olağanüstü haller dışında (istifa-ölüm) adaylarını değiştiremeyecek. Seçimler, Ak Parti'nin itirazlarının ardından sandık kurulu başkan ve üyelerinin kamu görevlisi olmaması gerekçesiyle alınmıştı. Tekrar kararı, 4'e karşılık 7 oyla kabul edilmişti.

Kaynak: İHA

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım