SON DAKİKA

İzmir

Ramazan Bayramı'nın 2. gününde İzmir Çeşme'de adım atacak yer kalmadı

Ramazan Bayramı'nın 2. gününde İzmir'in Çeşme ilçesindeki plaj ve koylar ağzına kadar doldu.

6 Haziran 2019 12:57
Ramazan Bayramı'nın 2. gününde İzmir Çeşme'de adım atacak yer kalmadı

Son dakika İzmir... İzmir'in Çeşme ilçesi, 9 günlük bayram tatili nedeniyle dolup taştı. Tatilcilerin yoğun ilgi gösterdiği Ilıca Plajı'nda adım atacak yer kalmazken Alaçatı da yoğunluk yaşandı. 

Ramazan Bayramı'nın ilk günü olan 4 Haziran gününde tatilciler Çeşme'ye gelmeye başlarken kalabalık bayramın ikinci gününde yoğunlaştı. Ramazan Bayramı'nın ilk gününde aileleriyle bayramlaşan vatandaşlar, ikinci gün Çeşme'yi hıncahınç doldurdu. Havanın sıcaklığı nedeniyle kendilerini suya atan tatilciler, denizin tadını çıkardı. 

Çeşme Ilıca Plajı

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; bu yıl Çeşme Belediyesi, işlettiği Ilıca Plajı'nda şemsiyeleri ve şezlongları kaldırma kararı almıştı. Tatilciler, Ilıca Plajı'nda şemsiye ve havlularını kullanarak denize girdi. 2 kilometre uzunluğundaki sahili dolduran vatandaşların mangal yakılmasına ise izin verilmedi. 

Çeşme Ilıca Plajı

Plajda herhangi bir tatsızlık çıkmaması için görev yapan zabıta ve polis ekipleri, 24 saat boyunca güvenliği ve kontrolü sağladı. Kalabalık yerine sakinlik isteyen tatilcilerin tercihi ise Delikli Koy ile Kleopatra Koyu oldu. Genellikle ailelerin tercih ettiği bölgede birçok aile çadır kurdu. 

Çeşme Ilıca Plajı

Çeşme ve Alaçatı'ya gitmek isteyen tatilcilerin oluştuduğu trafik de polis ekiplerine zaman zaman zorlu anlar yaşattı. Ekipler, trafiğin açılması için sık sık müdahale etti.

  • YAZAR: ADEM ERDOĞAN

    1983 doğumlu Adem Erdoğan ilk yerel gazetesini 2010 yılında çıkardı. 2012 yılında bir medya şirketinden yöneticilik teklifi alarak, 5 yıl ‘İçerik Yöneticisi’ olarak çalıştı. Yayına hazırladığı antoloji ve kitaplar bulunan Adem Erdoğan Sondakikaizmir.com İmtiyaz Sahibi’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım