SON DAKİKA

Güncel

Ramazan Bayramı tatilinde hayatını kaybeden kişi sayısı belli oldu

Ramazan Bayramı tatilinin ilk 6 gününde hayatını kaybeden kişi sayısını, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıkladı.

7 Haziran 2019 13:40
Ramazan Bayramı tatilinde hayatını kaybeden kişi sayısı belli oldu

Son dakika İzmir... 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinde kazalar sebebiyle hayatını kaybeden kişi sayısı belli oldu. İçişleri Bakanı Süleyma Soylu, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda, Ramazan Bayramı'nın ilk 6 gününde 52 kişinin trafik kazası nedeniyle hayatını kaybettiğini duyurdu. Soylu, trafik kazası ölümlerinin eski yıllara göre yüzde 56 düşüş gösterdiğini belirtti.

Süleyman Soylu Twitter

Ramazan Bayramı tatilinin başlamasıyla birlikte vatandaşlar, Türkiye'nin çeşitli illerinden İzmir'in tatil bölgelerine gelmişti. Çeşme'nin Ilıca Plajı'nda yoğunluk nedeniyle trafik sık sık durma noktasına gelmişti.

Cuma ve Cumartesi günleri İzmir de aralarında olmak üzere 21 ilde toplam 32 kaza gerçekleşmiş, 13 kişi ölmüş ve 86 kişi yaralanmıştı. Pazar günü ise İzmir'de ölümle sonuçlanan trafik kazası yaşanmamıştı.

TRABZON'DA PROTESTO EDİLMİŞTİ

2 gün önce Trabzon'a giden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, havalimanında "Her şey çok güzel olacak" sloganı ile protesto edilmişti. Soylu, kendisine "Akıllı ol Soylu" diye bağıran vatandaşa "Artistlik yapma" yanıtını vermiş ve bu olay Türkiye gündemine oturmuştu.

  • YAZAR: YASEMİN ÇELİK

    1989 Balıkesir doğumlu Yasemin Çelik, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu ve çeşitli basın organlarında görev aldı. İnternet medyası ile tanışarak muhtelif haber sitelerinde içerik editörlüğü, magazin haberleri şefliği, sosyal medya şefliği gibi görevlerde bulunan Yasemin Çelik, Sondakikaizmir.com editör kadrosunda çalışıyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım