SON DAKİKA

Güncel

Ramazan Bayramı tatilinde İstanbul'dan en çok 2. uçuş İzmir'e gerçekleşti

9 günlük Ramazan Bayramı tatilinde İstanbul'dan en çok uçuş Antalya'ya, en çok 2. uçuş da İzmir'e gerçekleşti.

9 Haziran 2019 16:18
Ramazan Bayramı tatilinde İstanbul'dan en çok 2. uçuş İzmir'e gerçekleşti

Son dakika İzmir... Ramazan Bayramı tatilinin son gününde İstanbul Havalimanı iniş kalkış rekoru kırdı. Gün içinde bin 294 iniş kalkış gerçekleşirken bunların 641'i geliş uçuşu oldu. İstanbul'a giden vatandaşlar, taksi ve otobüs duraklarında uzun kuyruklar oluşturdu. 

EN ÇOK 2. YOLCU İZMİR'E TAŞINDI

Türk Hava Yolları'nın verilerine göre; 31 Mayıs ila 7 Haziran arasında yapılan uçuşlarda doluluk oranı yüzde 90'ı aştı. En çok uçuş yapılan yer ise Antalya oldu. 402 uçuş yapılan Antalya'da yolcu sayısı 58 bine ulaştı. İkinci sırada ise İzmir oldu. İzmir'e düzenlenen uçuş sayısı 262, taşınan yolcu sayısı ise 40 bine yaklaştı. 

İstanbul Havalimanı

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; bu şehirlerin yanı sıra Dalaman'a 21 bin, Kapadokya'ya 6 bin, Trabzon'a 29 bin, Mardin'e ise 5 bin yolcu taşındı. 

İstanbul Havalimanı

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi de, sosyal medya hesabından İstanbul'a 88 bin yolcunun geldiğini, 72 bin yolcunun ise İstanbul'dan döndüğünü duyurdu. 

İstanbul Havalimanı

ÇEŞME DOLUP TAŞMIŞTI 

Ege Bölgesi'nin en önemli tatil merkezlerinden biri olan Çeşme, 9 günlük Ramazan Bayramı tatili boyunca tatilcilerin uğrak merkezi olmuştu. Emniyet güçleri, tatil boyunca herhangi bir huzursuzluk çıkmaması için 24 saat boyunca görev yapmıştı.

İlgili Haberler

  • YAZAR: HANDE KAYA

    1990 doğumlu Hande Kaya, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 2010 yılından bu yana yazılı ve dijital medya sektöründe çalışan Hande Kaya, Sondakikaizmir.com’da editör olarak gazeteciliği sürdürüyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım