SON DAKİKA

Sanatçı Dinçer Sümer için İzmir'de cenaze töreni düzenlendi

İzmir'de hayatını kaybeden tiyatro yazarı ve yönetmeni Dinçer Sümer için Konak'ta cenaze töreni düzenlendi.

10 Eylül 2019 21:29
Sanatçı Dinçer Sümer için İzmir'de cenaze töreni düzenlendi

Sanatçı Dinçer Sümer, bir süredir İzmir'de tedavi gördüğü hastanede dün hayatını kaybetti. Sümer için İzmir Konak Sahnesi'nde tören düzenlendi. 14 yaşındaki tiyatroya Konak Sahnesi'nde başlayan Sümer'i yakınları ve sevenleri uğurladı. Sanatçı dostları ve bazı kişiler, sahneye çıkarak Dinçer Sümer ile olan anılarını paylaştı. Tiyatrocu Levent Üzümcü, yaptığı açıklamada Dinçer Sümer'in iyi bir tiyatro sanatçısı olduğunu dile getirerek yazdığı oyunların kendilerini etkilediğini kaydetti. Üzümcü, Dinçer Sümer'in arkasında güzel eserler bıraktığının altını çizdi.

Sanatçı Dinçer Sümer için İzmir'de cenaze töreni düzenlendi

HAMİDİYE CAMİİ'NDE CENAZE NAMAZI KILINDI

Dinçer Sümer'in cenazesi, Konak Mithatpaşa'da bulunan Hamidiye Camii'ne getirildi. Kılınan cenaze namazı sonrası Sümer'in naaşı Urla'ya götürüldü. Dinçer Sümer, Zeytinalanı Mezarlığı'nda toprağa verildi. Dinçer Sümer'in eşi Ülkü Sümer ise eşinin Türkiye için çok önemli bir kişi olduğunu ifade ederken "Başımız sağ olsun." ifadelerini kullandı.

Sanatçı Dinçer Sümer için İzmir'de cenaze töreni düzenlendi
  • YAZAR: ADEM ERDOĞAN

    1983 doğumlu Adem Erdoğan ilk yerel gazetesini 2010 yılında çıkardı. 2012 yılında bir medya şirketinden yöneticilik teklifi alarak, 5 yıl ‘İçerik Yöneticisi’ olarak çalıştı. Yayına hazırladığı antoloji ve kitaplar bulunan Adem Erdoğan Sondakikaizmir.com İmtiyaz Sahibi’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım