SON DAKİKA

Magazin

Sarp Levendoğlu kimdir? Boyu, dizileri ve filmleri

Savaşçı dizisinde Yüzbaşı Haydar Bozkurt’u oynayan Sarp Levendoğlu’nun kim olduğu, yer aldığı yapımlar ve dizide oynadığı karaktere dair ayrıntılar yanıt buldu.

10 Kasım 2019 19:38
Sarp Levendoğlu kimdir? Boyu, dizileri ve filmleri

Pazar akşamlarının reyting rekortmeni dizisi Savaşçı’da Yüzbaşı Haydar Bozkurt karakterini canlandıran Sarp Levendoğlu’nun kim olduğu, oynadığı dizilerin hangileri olduğu ve canlandırdığı karaktere dair ayrıntılar dizi severler tarafından çok merak ediliyor. Sarp Levendoğlu kimdir? sorusunu soran kullanıcılar, başrollerinde Berk Oktay, Murat Serezli ve Müjde Uzman ile Gaye Turgut Evin’in rol aldığı Savaşçı dizisine dair detayları öğrenmek istiyor. Yüzbaşı Haydar’ın kim olduğu ve Sarp Levendoğlu’nun hayatı haberimizde cevap buluyor.

YÜZBAŞI HAYDAR BOZKURT KİMDİR?

Savaşçı dizisinin Yüzbaşı Haydar Bozkurt’u, oyuncu Sarp Levendoğlu’dur. Yüzbaşı Haydar, 34 yaşında, özel harekata mensup bir asker. Sınır ötesinde çatışmalara giren ve cevval bir asker olan Yüzbaşı Haydar’ın disiplin sorunu da bulunuyor. Özgür bir ruha sahip olan Yüzbaşı Haydar, soruşturma geçirmeden huzur bulmayan, başına buyruk davranmadığında uyku tutmayan bir karakter. Sürekli tayini çıkartılan ve Kılıç Timi’nin en önemli neferleri arasında yer alan Yüzbaşı Haydar, dizide Yörük Haydar namıyla da tanınıyor.

SARP LEVENDOĞLU KİMDİR? BOYU KAÇ?

Sarp Levendoğlu’nun boyu 1,95 cm’dir. 1981 Ankara doğumlu Sarp Levendoğlu, oyunculuğa küçük yaşlarda başladı. Üniversitede oyunculuk bölümünden mezun olan ve Mustafa Altıoklar’ın yeğeni olan Sarp Levendoğlu, O Şimdi Asker, Emret Komutanım: Şah Mat ve Deliromanlı sinema filmlerinde oynadı. İlk rol aldığı dizi 2003 yılında Lise Defteri olan Sarp Levendoğlu, daha sonra Çınaraltı, Emret Komutanım, Zeliha’nın Gözleri, Gece Gündüz ve Uygun Adım Aşk ile Altın Kızlar dizilerinde oynadı. 2010’dan sonra bir çok önemli dizide rol alan Sarp Levendoğlu, Savaşçı dizisinde Haydar karakterine hayat veriyor.

İlgili Haberler

  • YAZAR: KAAN YILMAZ

    1993 İzmir doğumlu Kaan Yılmaz İzmir Ekonomi Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya ve İletişim Bölümü’nden mezun oldu. İngiltere’de London School of Economics’de Medya ve İletişim kurslarına katılan Kaan Yılmaz, ‘Avrupa Birliği Ülkelerinde Medya Okur Yazarlığı’ sunumuyla panellere katıldı. Kaan Yılmaz Sondakikaizmir.com’da editör olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım