SON DAKİKA

İzmir

Seferihisar’da “Akıllı Şehir” yarışması düzenleniyor

İzmir Seferihisar Belediyesi, “Akıllı şehirler; pratik fikirler” adıyla bilişim proje yarışması düzenliyor. Yarışmanın birincisine 6 bin TL ödül verilecek.

8 Ağustos 2019 22:44
Seferihisar’da “Akıllı Şehir” yarışması düzenleniyor

İzmir’in Seferihisar ilçesinde yeni bilişim projeleri için düğmeye basıldı. Her yıl düzenlenen yarışmalara bir yenisini eklemek için harekete geçen Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, “Akıllı şehirler; pratik fikirler” adının verildiği bilişim yarışmasının duyurusunu yaptı. Yarışmaya, uygulamaya konulmamış, küçük ilçeler için hazırlanmış ve vatandaşların hayat standartlarını yukarı taşıyacak güncel projelerin kabul edileceği ve yarışmanın herkese açık olduğu bilgisi paylaşıldı.

BAŞKAN YETİŞKİN’DEN AÇIKLAMA

Yarışma hakkında konuşan Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, Seferihisar Belediyesi’nin teknolojinin imkânlarından her zaman yararlandığını dile getirdi, katılımcı, şeffaf ve erişimi kolay hizmetler konusunda farkındalık oluşturmayı sürdüreceklerini söyledi. Başkan Yetişkin, tüm bu çalışmaları ise küçük bütçelerle, gençler ve gönüllülerle yapacaklarını ifade etti. Üniversiteler ve AR-GE merkezleriyle birlikte ortak projelere imza atmak istediklerini söyleyen Başkan Yetişkin, firmalar ve eğitim kurumları için Seferihisar’da doğal bir laboratuar ortamı kurmayı hedeflediklerini kaydetti. Seferihisar Belediyesi, geçtiğimiz senelerde yaptığı bilişim projeleri ile önde gelen kurumlardan ödüller almıştı.

YARIŞMA ŞARTLARI AÇIKLANDI

Seferihisar Belediyesi’nden yarışmaya başvuru şartları ve diğer bilgiler de paylaşıldı. Bu paylaşıma göre, katılım ücretsiz olacak ve başvurulan projelerin patent kaydının olmamasına ve daha önce sergilenmediğine bakılacak. Sergilenen ve patenti olan projeler kabul edilmeyecek. Projeye katılanlar, katıldıkları projelerin kendilerine ait olduğunu beyan edecek. Yarışmada ödül alan projelerin patenti Seferihisar Belediyesi’nin tasarrufunda olacak. Ödül olarak, yarışmanın birincisi 6 bin, ikincisi 3 bin, üçüncüsü bin TL alacak ve son başvuru tarihi ise 16 Eylül 2019 Pazartesi günü olarak duyuruldu.

  • YAZAR: HANDE KAYA

    1990 doğumlu Hande Kaya, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 2010 yılından bu yana yazılı ve dijital medya sektöründe çalışan Hande Kaya, Sondakikaizmir.com’da editör olarak gazeteciliği sürdürüyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım