SON DAKİKA

İzmir

Seferihisar'da çıkan yangın kontrol altına alındı

İzmir'in Seferihisar ilçesinde dün gece çıkan yangın, ekiplerin yoğun çalışması sonrası kontrol altına alındı.

8 Temmuz 2019 10:27
Seferihisar'da çıkan yangın kontrol altına alındı

İzmir'in Seferihisar ilçesinde dün akşam saatlerinde çıkan yangın, tedirginliğe sebep oldu. Ormanda çıkan yangının, bölgede bulunan konutlara yakın olması sebebiyle vatandaşlar panik yaptı. Yangının çıkmasıyla birlikte bölgede bulunan çevre sakinleri, itfaiye ekiplerini arayarak ihbarda bulundu. Yangının geniş bir bölgeye yayılma ihtimaline karşın olay yerine birçok ekip sevk edildi. Ekipler olay yerine helikopter, dozer ve arazözlerle geldi. Ekipler, yangının bazı konutlara çok yakın olması sebebiyle, yangının konutlara sıçramaması için söndürme çalışmalarına buralardan başladı. Bazı vatandaşlar, yangının evlerine doğru gelmesi nedeniyle kaçarken itfaiye ekipleri yangına müdahale etti. Konutlara yakın bölgelerde yangın, herhangi bir konutta zarara sebep olmadan söndürüldü.

RÜZGAR EKİPLERİ ZORLADI

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; İzmir'de gün içinde etkili olan rüzgar, hem yangının büyümesine sebep olurken hem de ekipleri zorladı. İtfaiye ekipleri, yangına müdahale etmekte güçlük çekerken yangın da kısa sürede geniş çapta bir bölgeyi etkisi altına aldı. Yangının çıkış sebebi olarak, bir arsa sahibinin ateş yaktığı ve bu ateşin yayılarak ormana sıçradığı, ormana sıçrayan yangının da büyüdüğü iddia edildi. Saat 18.00 sıralarında başlayan yangın ekiplerin yoğun çalışması sonrası 24.00 sıralarında kısmen kontrol altına alındı. Ekipler, yangının çıkış sebebini bulmak için araştırmalarını sürdürüyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Buğra Gökçe de konuyla ilgili açıklamada bulundu. Gökçe, yangının kontrol altına alındığını ifade ederek yangını söndürmek için çalışan ekiplere teşekkürlerini sundu.

  • YAZAR: ONUR ÖZCAN

    1990 doğumlu Onur Özcan, Kayseri Erciyes Üniversitesi'nde gazetecilik eğitimi aldı ve çeşitli medya şirketlerinde çalıştı. Ekonomiden spora, magazinden siyasete, haber değeri olan tüm gelişmeleri yakından takip eden Onur Özcan Sondakikaizmir.com Genel Yayın Yönetmeni’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım