SON DAKİKA

İzmir

Şehit olan İzmirli asker Uğur Görkem toprağa verildi

Niğde'de mahsur kalan dağcıları kurtarmak için operasyona katılan ancak helikopterden düşerek hayatını kaybeden İzmirli Astsubay Üstçavuş Uğur Görkem toprağa verildi.

9 Haziran 2019 15:38
Şehit olan İzmirli asker Uğur Görkem toprağa verildi

Son dakika İzmir... Niğde'de mahsur kalan dağcıyı kurtarma çalışmalarına katılan ancak helikopter düşerek yaralanan, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Astsubay Üstçavuş Uğur Görkem toprağa verildi. 

Astsubay Üstçavuş Uğur Görkem

3. Ana Jet Üs Komutanlığı'nda yapılan törenin ardından askeri uçakla İzmir'e getirilen Uğur Görkem, Karşıyaka Beşikçioğlu Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından Kadifekale Hava Şehitliği'ne defnedildi.

Astsubay Üstçavuş Uğur Görkem

Yapılan cenaze töreninde Uğur Görkem'in yakınlarının gözyaşları yürekleri dağladı. 

Astsubay Üstçavuş Uğur Görkem

NELER YAŞANMIŞTI? 

Niğde'de bulunan Demirkazık Dağı'na tırmanan 7 dağcının 1'inin ayağı kırılmış, dağcılar 112 acil servisten yardım istemişlerdi. Mahsur kalan dağcıyı kurtarmak için Konya'dan askeri uçak hareket etmişti. Dağcıyı kurtarma esnasında helikopterden düşen 30 yaşındaki asker, Niğde'de hastaneye kaldırılmış ancak tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı.

Astsubay Üstçavuş Uğur Görkem

İlgili Haberler

  • YAZAR: HANDE KAYA

    1990 Bursa doğumlu Hande Kaya, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 2010 yılından bu yana yazılı ve dijital medya sektöründe çalışan Hande Kaya, üniversite eğitimi sonrasında katıldığı ulusal ve uluslararası medya panellerinde kendini geliştirme fırsatı buldu. ‘Sürekli eğitim’ yaklaşımı ile medya sektöründe kendini geliştiren ve güncelleyen bir anlayışa sahip olan Hande Kaya, haber ve haber alma hürriyeti kavramları üzerine bir kariyer serüveninde yoluna devam ediyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım