SON DAKİKA

İzmir

Selçuk’a kadın eli değdi, sokaklar pırıl pırıl oldu

İzmir Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, bayram temizliği için belediye personeli ile birlikte temizlik seferberliğine katıldı.

11 Ağustos 2019 12:21
Selçuk’a kadın eli değdi, sokaklar pırıl pırıl oldu

İzmir’in Selçuk ilçesinde bayram temizliği yapıldı. Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel ve Selçuk Belediyesi çalışanları temizlik için sokaklara çıktı. Selçuk Belediyesi önünden başlayan temizlik çalışmalarında ilçenin caddelerine dağılan belediye personeli, tüm sokaklara girerek bayram temizliği yaptı.

SELÇUK SOKAKLARI SÜPÜRÜLDÜ

Eline süpürgesini alarak Selçuk sokaklarını temizleyen ve temizlik yapan ekipleri koordine eden Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, Selçuk ilçesinin evleri olduğunu ve bayram temizliğini sokaklarda yaptıklarını söyledi. Selçuk’ta üretilen süpürgelerle sokakları süpürdüklerini ve sokaklardan poşetlerle çöp topladıklarını kaydeden Başkan Sengel, birlikte hareket edildiğinde temiz çevrenin sağlandığını ifade etti. Belediye temizlik çalışanlarının Selçuk’un temiz kalması için özveriyle çalıştığını ve tüm temizlik personelinin bedensel güç kullanarak bu emeği verdiğini kaydeden Başkan Sengel, Selçuk’ta yaşayanlara seslenerek, temizlik konusunda daha da duyarlı olunması gerektiğini söyledi. Çöplerin çöp konteynırına atılmasını ve izmaritlerin yerlere atılmamasını isteyen Başkan Sengel, temiz ve sağlıklı bir çevrede yaşamak ve gelecek nesillere sağlıklı bir çevre bırakmak için her bireyin sorumluluğu olduğuna dikkat çekti.

BAŞKAN SENGEL’DEN ÇEVRE VURGUSU

Çevre katliamlarına da değinen Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, Kaz Dağları’nda eylemin sürdüğünü, bu topraklarda yaşayanların Kaz Dağları’na, ağaçlara ve çevreye sahip çıkacağını dile getirdi. Şirince’de mermer ocağı konusuna, Gökçealan ve Belevi’de jeotermal kaynak aranmasına da değinen Başkan Sengel, yaşanan tüm çevreyle ilgili gelişmelerin ışığında, sağlıklı bir çevre ve mutlu yarınlar için mücadele edilmesi gerektiğini kaydetti. Selçuk’ta yapılan bayram temizliği sonrasında bir araya gelerek fotoğraf çektiren Başkan Sengel ve belediye çalışanları, temiz çevre vurgusu yaptı ve herkesin bayramını kutladı.

  • YAZAR: BÜLENT AYDIN

    1987 İzmir doğumlu Bülent Aydın, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Çeşitli gazetelerde muhabir ve editör olarak görev yapan Bülent Aydın, daha sonra internet haber sitelerinde çalışmalarını sürdürdü. Bülent Aydın, Sondakikaizmir.com’un editör kadrosunda görev alıyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım