SON DAKİKA

İzmir

Sıla'nın İzmir'de vereceği konser olay çıkardı

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Sıla Gençoğlu'nun İzmir'de vereceği konserin iptal edileceğinin sinyali verdi.

8 Temmuz 2019 13:58
Sıla'nın İzmir'de vereceği konser olay çıkardı

16 Temmuz'da İzmir'de düzenlenecek Sıla konseri olay yarattı. Kültür ve Turizm Bakanlığının organize ettiği konserde, ünlü şarkıcı Sıla Gençoğlu'nun da yer alması, sosyal medyada bazı kullanıcıların tepkisini çekti. Sıla'nın İstanbul'daki Gezi eylemlerine katılması ve Yenikapı'da düzenlenen mitingde yer almaması nedeniyle konserde yer almamasını isteyen kullanıcılar, bakanlığı göreve çağırdı. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, tepkiler üzerine sosyal medya hesabı twitter'dan açıklamalarda bulundu. Ersoy, Sıla Gençoğlu'nun konser programından çıkarılacağının sinyalini verirken eleştirilere kulak tıkamayacaklarını ifade etti. Temmuz konser programının revize edileceğini belirten Ersoy, milletin hassasiyetinin kendi hassasiyetleri olduğunun altını çizdi.

SILA'YA TAZMİNAT ÖDENEBİLİR

Bu tür konserler öncesinde çeşitli sözleşmeler yapıldığı için, Sıla ile Bakanlık arasında kriz yaşanabilir. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sıla Gençoğlu'nun İzmir'deki konserini iptal ettiği için tazminat ödeyebilir. Sıla, İzmir konseriyle ilgili henüz bir açıklamada bulunmadı.

YENİKAPI MİTİNGİ SONRASI İLK KONSERİNİ İZMİR'DE VERMİŞTİ

Yenikapı'da düzenlenen mitingle ilgili "Darbelere karşıyım ama böyle bir şovun içinde olmayacağım” diyen Sıla Gençoğlu hakkında suç duyurusunda bulunulmuştu. Açıklaması sonrası birçok yerdeki konseri iptal edilen Sıla, ilk konserini İzmir'de vermişti. İzmir'de sahneye çıkan Sıla, "Yalnız değilsin." diye bağıran izleyenlere "Hiçbirimiz yalnız değiliz. Kendimizi bu akşam müziğin kollarına bırakalım” cevabını vermişti. Açıklamaları sonrası tepki çeken Sıla Gençoğlu'nun albümleri, ünlü müzik satış platformu iTunes'da en çok satılan albümler arasında yer almıştı. Sıla'nın o dönemde ilk 20 listesinde de 6 albümü bulunmaktaydı.

  • YAZAR: BÜLENT AYDIN

    1987 İzmir doğumlu Bülent Aydın, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Çeşitli gazetelerde muhabir ve editör olarak görev yapan Bülent Aydın, daha sonra internet haber sitelerinde çalışmalarını sürdürdü. Bülent Aydın, Sondakikaizmir.com’un editör kadrosunda görev alıyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım