SON DAKİKA

Güncel

Solo Türk ve Türk Yıldızları İzmir semalarındaydı

İzmir’in kurtuluşunun 97. yıldönümünde zafer yürüyüşü ile başlayan etkinlikler, Solo Türk ve Türk Yıldızları’nın gösterileri ile devam etti.

9 Eylül 2019 20:29
Solo Türk ve Türk Yıldızları İzmir semalarındaydı

İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıldönümü etkinlikleri, sabah saatlerinde yapılan zafer yürüyüşü ile başladı. Öğleden sonra ise Türk Hava Kuvvetleri’nin Solo Türk ve Türk Yıldızları nefes kesen hava gösterilerine imza attı.

Türk Yıldızları

KONAK GÜNDOĞDU MEYDANI DOLDU TAŞTI

Emperyalizme karşı gazeteci Hasan Tahsin’in ilk kurşunu attığı ve Kurtuluş Savaşını başlatan şehir İzmir’de 9 Eylül kutlamaları sürüyor. Sabah yapılan zafer yürüyüşünün ardından Konak Gündoğdu Meydanı’nda toplanan binlerce İzmirli, Solo Türk ve Türk Yıldızları’nın gösterilerini izlemek için hazır bekledi. F-16 savaş jetiyle gösteri yapabilen sayılı akrobasi takımlarından olan Solo Türk ekibi nefes kesen bir gösteri sergiledi. Gözden kaybolana kadar gökyüzüne tırmanan Solo Türk pilotu Yüzbaşı Serdar Doğan, F-16 ile yaptığı gösteri ile büyük beğeni topladı.

Solo Türk

TÜRK YILDIZLARI’NDAN NEFES KESEN GÖSTERİ

Daha sonra ise Türk Yıldızları, süpersonik uçaklarla gösteri yapmak üzere gökyüzünde belirdi. İzmir Körfezi’nde olağanüstü bir performans sergileyen Türk Yıldızları, binlerce İzmirlinin izlediği gösterilere imza attı. 30 dakika süren gösterileri izlemek üzere Gündoğdu Meydanı’nda hazır bulunan İzmirliler, Türk Yıldızları’nın her anını cep telefonları ile kaydetti.

Türk Yıldızları
Kaynak: İHA

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım