SON DAKİKA

İzmir

Sosyal medyayı en iyi kullanan Belediye Başkanı Erhan Kılıç

İzmir’de ilçe belediye başkanlarının sosyal medya performanslarını inceleyen Boomsocial verilerine göre, en popüler isim Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç.

8 Eylül 2019 21:27
Sosyal medyayı en iyi kullanan Belediye Başkanı Erhan Kılıç

Türkiye’de sosyal medyayı ölçümleyebilen Boomsocial, İzmir’de ilçe belediye başkanlarının Ağustos ayında sosyal medyayı kullanma ve etkileşim alma performanslarını ölçtü. Boomsocial verilerine göre sosyal medyayı Ağustos ayında en etkili kullanan isim Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç oldu. Geçtiğimiz ay Facebook, Twitter ve Instagram hesaplarından toplam 266 ileti gönderen Başkan Kılıç, bu gönderilerinden toplam 79 bin 838 etkileşim aldı. Başkan Erhan Kılıç’ı ise 75 bin 571 etkileşim ile Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal takip etti.

SOSYAL MEDYAYI EN ETKİLİ ERHAN KILIÇ KULLANIYOR

İzmir’de ilçe belediye başkanlarının Ağustos ayı sosyal medyayı kullanma performanslarını ölçen Boomsocial verilerine göre, Ağustos ayında Facebook, Twitter ve Instagram hesaplarından 266 ileti gönderen Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, Facebook’tan 33.346, Twitter’dan 2.659, Instagram’dan 43.833 etkileşim, toplamda ise 79.838 etkileşim alarak, İzmir’de ilçe belediye başkanları arasında sosyal medyayı en etkili kullanan başkan oldu.

SERDAR SANDAL 2. SIRADA

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal ise sosyal medya hesaplarından Ağustos ayında 187 ileti paylaştı. 3 sosyal medya mecrasından Ağustos ayında 187 paylaşım yapan Başkan Sandal, 75 bin 571 etkileşim ile sosyal medyayı İzmir’de etkili kullanan 2. İlçe belediye başkanı oldu. Başkan Serdar Sandal’ı 65.341 etkileşim ile Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş takip etti.

EN FAZLA PAYLAŞIMI ALİ ENGİN YAPTI

Ağustos ayında sosyal medya hesaplarından en fazla paylaşımı yapan isim 306 paylaşımla Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin olurken, Başkan Engin’i 266 paylaşımla Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç ve 196 paylaşımla Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz takip etti. Boomsocial ölçümlerine göre, Facebook’u en iyi kullanan isim, 35.118 etkileşim sayısı ile Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran olurken, Başkan Duran’ı, 33.869 etkileşim ile Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar takip etti.

TWİTTER UZMANI FİLİZ CERİTOĞLU SENGEL

Ağustos ayında Twitter’dan en çok etkileşim alan isimler, 7.392 etkileşim ile Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel ve 6.809 etkileşim ile Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü oldu. Instagram’ı en etkili kullanan isim ise sadece Instagram hesabından 63.257 etkileşim alan Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz oldu.

(Haberde yer alan tüm veriler, sosyal medyayı Türkiye’de ölçümleyebilen Boomsocial’dan alınmıştır.)

  • YAZAR: HANDE KAYA

    1990 doğumlu Hande Kaya, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 2010 yılından bu yana yazılı ve dijital medya sektöründe çalışan Hande Kaya, Sondakikaizmir.com’da editör olarak gazeteciliği sürdürüyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım