SON DAKİKA

İzmir

Tarımı kurtaracak gençler mezun oldu

İzmir Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi yeni mezunlarını verdi. Düzenlenen törene katılım yoğun oldu.

5 Temmuz 2019 17:36
Tarımı kurtaracak gençler mezun oldu

İzmir Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde mezuniyet töreni yapıldı. Ege Üniversitesi yöneticilerinin, akademisyenlerinin ve mezun olan Ziraat Fakültesi öğrencilerinin katıldığı törende öğrenci aileleri de hazır bulundu.

ÖĞRENCİLER YENİLİĞE AÇIK OLMALI

Törende ilk olarak konuşan Ege Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Canan Fisun Abay, yetenekli Ziraat Fakültesi öğrencilerini mezun ettikleri için mutlu olduklarını söyledi. Ege Bölgesi’nin en iyi üniversitesi olan Ege Üniversitesi’nin, Türkiye’nin ve dünyanın gerçeklerini özümsemiş, kültürel donanıma sahip, araştıran ve üreten öğrenciler yetiştirdiğini ifade eden Rektör Yardımcısı Abay, üniversitede görev yapan akademisyenler ve eğitim süreçleri ile Ziraat Fakültesi’nin Türkiye’de 1. sırada olduğunu, bu ayrıcalıktan dolayı gururlandıklarını söyledi. Mezun olan Ziraat Fakültesi öğrencilerine de seslenen Abay, gıda ve tarım alanında öğrencilere evrensel bilgilerin öğretildiğini, öğrencilerin edindikleri bu bilgilerle sadece Türkiye’de değil, dünyanın her noktasında başarılı olabileceklerini kaydetti. Türkiye’nin tarım potansiyelinin de mezun ettikleri öğrencilerle gelişeceğini ifade eden Abay, öğrencilere her zaman yeniliğe açık olmalarını tavsiye etti.

TÜRK TARIMINI GENÇLER KURTARACAK

Daha sonra törende bir konuşma gerçekleştiren Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nedim Koşum, Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nin bir bilim ve irfan yuvası olduğunu söyledi. Öğrencilerin her birinin birer cevher olduğunu, kendilerinin de bu cevherleri işlediğini kaydeden Dekan Nedim Koşum, öğrencilerini Atatürk ve Cumhuriyet ilkelerine sadık olmaları ve Türkiye tarımına hizmet etmeleri için yetiştirdiklerini söyledi. Öğrencilerin mezuniyetle birlikte Türkiye tarımına katkı sunmaya başlayacağını söyleyen Koşum, aralanan bu yeni kapıyla öğrencilerin yolunun açık olduğunu kaydetti.

"TARIMSAL KALKINMANIN ÖNEMİNİN FARKINDAYIZ"

Ziraat Fakültesi Mezuniyet Töreni’nde konuşan bir diğer isim, dönem birincisi Cüneyt Tunçer oldu. Üniversite eğitimini bitirirken yeni beklentilere ve umutlara açıldıklarını söyleyen Tunçer, zorlu bir eğitim sürecinden geçtiklerini ve uykusuz kalmak pahasına yoğun tempoda eğitimlerini sürdürdüklerini söyledi. Türkiye’nin tarımsal kalkınmasının önemine değinen ve bunun bilincinde olduklarını kaydeden Tunçer, Türkiye tarımını geliştirmek ve dünyada var olan standartların üzerine çıkarmak için çalışacaklarını söyledi. Tunçer, eğitim dönemleri boyunca kendilerine destek olan hocalara, üniversitede görev yapanlara ve ailelerine teşekkür etti.

  • YAZAR: ADEM ERDOĞAN

    1983 doğumlu Adem Erdoğan ilk yerel gazetesini 2010 yılında çıkardı. 2012 yılında bir medya şirketinden yöneticilik teklifi alarak, 5 yıl ‘İçerik Yöneticisi’ olarak çalıştı. Yayına hazırladığı antoloji ve kitaplar bulunan Adem Erdoğan Sondakikaizmir.com İmtiyaz Sahibi’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım