SON DAKİKA

İzmir

TOKİ, İzmir'de 2 bölgede arsayı açık artırmaya çıkarıyor

Toplu Konut İdaresi, İzmir'in Çiğli ilçesinde 2 bölgeyi kiralık, Narlıdere'de ise 1 arsayı satılık olarak açık artırmaya çıkarıyor.

3 Haziran 2019 14:25
TOKİ, İzmir'de 2 bölgede arsayı açık artırmaya çıkarıyor

Son dakika İzmir... Toplu Konut İdaresi, 15 ilde 153 arsayı açık artırma usulüyle satışa çıkardı. Aralarında İstanbul ve Ankara da olan 15 ilde yapılacak satışlarda, İzmir'den de 2 bölge yer alacak. 

TOKİ İZMİR

TOKİ'nin açıklamasına göre İzmir'de Çiğli'de bulunan 2 arsa, açık artırma yöntemiyle kiraya verilecek. Bunun yanı sıra Narlıdere'de bulunan konut, ticaret ve özel eğitim alanı niteliğinde imarlı arsalar açık artırma usulüyle satılacak. İzmir'deki arsalar için henüz bir değer açıklanmadı. 

TOKİ İZMİR

15 ilde yapılacak satışların muhammen bedeli yaklaşık 1,1 milyar TL olarak belirlendi. Arsaları satın almak isteyen kişilerin yüzde 25 peşin ödeme yapması halinde 48 aylık ödeme vadesinde taksitli tutarda 6 aylık ÜFE oranı yüzde 6 ile sınırlandırılacak. 

İZMİR'DE TOKİ'NİN 5 PROJESİ BULUNUYOR 

İzmir'de şu an Toplu Konut İdaresi'nin Aliağa, Bergama, Selçuk, Ödemiş ve Torbalı'da projeleri bulunuyor. Alt ve orta gelirli ailelere satışı planlanan dairelerin fiyatları, 175 bin TL ila 285 bin TL arasında değişiyor. Konutlar, 120 ila 240 ay vade arasında satın alınabiliyor. 

TOKİ İZMİR


 

İlgili Haberler

  • YAZAR: BÜLENT AYDIN

    1987 İzmir doğumlu Bülent Aydın, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Çeşitli gazetelerde muhabir ve editör olarak görev yapan Bülent Aydın, daha sonra internet haber sitelerinde çalışmalarını sürdürdü. Bülent Aydın, Sondakikaizmir.com’un editör kadrosunda görev alıyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım