SON DAKİKA

Emlak

TOKİ İzmir Selçuk 2019 Evleri'yle ilgili tüm detaylar... Nereye yapılacak, kura çekimi ne zaman olacak?

TOKİ İzmir Selçuk 2019 Evleri'yle ilgili başvurular tamamlanırken projeyle ilgili tüm detaylar belli oldu. Peki Evler nerede, nereye yapılacak? Kura çekimi ne zaman olacak? İşte cevapları...

7 Mayıs 2019 22:51
TOKİ İzmir Selçuk 2019 Evleri'yle ilgili tüm detaylar... Nereye yapılacak, kura çekimi ne zaman olacak?

TOKİ İzmir Selçuk Evleri 2019... TOKİ'nin İzmir Selçuk'a yapmayı planladığı ve geçtiğimiz aylarda başvuru tarihleri sona eren TOKİ İzmir Selçuk 2019 Projesi için tüm detaylar belli oldu. Toplu Konut İdaresi'nin bin adet konut inşa edeceği Selçuk'ta başvurular 15 Nisan'da başlamış ve 22 Mart tarihinde sona ermişti. Toki İzmir Selçuk 2019 projesinde konut almak isteyen vatandaşlar, Ziraat Bankası'na başvurarak gerekli ücreti yatırmış ve kuraya katılma şansı elde etmişti. Peki TOKİ İzmir Selçuk 2019 Evleri nerede, nereye yapılacak, çekilişi ne zaman olacak? TOKİ İzmir Selçuk evleriyle ilgili tüm detayları, sondakikaizmir.com'dan öğrenebilirsiniz. 

SELÇUK TOKİ EVLERİ NEREDE, NEREYE YAPILACAK 

TOKİ'nin İzmir Selçuk'a inşa edeceği konutlar, Zafer Mahallesi'nde yer alacak. 500 adet 2+1 ve 500 adet 3+1 daire olmak üzere toplamda bin adet konut yapılacak. 2+1 dairelerin büyüklükleri brüt 85 metrekare, 3+1 dairelerin büyüklükleri ise brüt 128 metrekare olacak. Selçuk'ta yapılacak dairelere sahip olmak isteyen vatandaşlar, Ziraat Bankası'nın İzmir şubelerine 2+1 daireler için 500 TL, 3+1 daireler içinse bin TL başvuru ücreti ödedi. 

TOKİ Buca

SELÇUK TOKİ EVLERİ KURALARI, ÇEKİLİŞİ NE ZAMAN? 

Başvuruların tamamlanmasının ardından Toplu Konut İdaresi, geçtiğimiz günlerde Selçuk TOKİ Evleri çekiliş tarihini açıkladı. Yapılan açıklamada Selçuk TOKİ Evleri çekilişinin 12 Temmuz 2019 Cuma günü yapılacağı belirtildi. Bu tarihte yapılacak çekilişte kazanan vatandaşlar, gerekli şartları sağlaması halinde önce peşinatı, sonra da taksitleri ödemeye başlayacak. 

TOKİ Tire

TOKİ SELÇUK EVLERİ FİYATLARI 

Toplu Konut İdaresi, İzmir Selçuk TOKİ Evleri fiyatlarını da açıkladı. Buna göre TOKİ Selçuk'ta 2+1 dairelerin fiyatı 185 bin TL, 3+1 dairelerin fiyatı ise 275 bin TL olacak. Vatandaşların ödeyecekleri taksitler, seçtikleri ev ve ödedikleri peşinatlar göre değişecek. Dairelere göre ödeme planları şu şekilde:  

  • Eğer 2+1 daireye sahip olmak isteniyorsa, 21 bin 700 TL peşinat ile aylık 904 TL, 36 bin 500 TL peşinat ile 617 TL taksit ödeme yapılıyor.  
  • Eğer 3+1 daireye sahip olmak isteniyorsa, 26 bin 500 TL peşinat ile aylık 2 bin 63 TL, 54 bin TL peşinat ile aylık bin 222 TL taksit ödeme yapılıyor. 
TOKİ Urla

TOKİ SELÇUK EVLERİ NE ZAMAN TESLİM EDİLECEK 

Peki TOKİ Selçuk Evleri 2019 ne zaman teslim edilecek? Kurada konuta hak kazanan vatandaşlar, eğer olağanüstü bir durum yaşanmazsa gerekli sözleşmeler imzalandıktan sonra evlerine taşınacak, taksitleri de 1 ay sonra ödemeye başlayacak. 

TOKİ SELÇUK EVLERİ 2019 BAŞVURU ŞARTLARI 

Başvuru süresi sona eren TOKİ Selçuk Evleri 2019 için aşağıda belirtilen şartlar aranıyordu. Bu şartları taşımayan kişiler, başvuru ücretini yatırıp kurada konut almaya hak kazansa bile daire sahibi olamayacak. 

Başvuru yapacak kişinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekiyor. 

Başvuru yapacak kişinin, en az 1 yıl boyunca Selçuk'ta ikamet etmesi gerekiyor. 

Başvuru yapacak kişinin, daha önce TOKİ'den konut almaması gerekiyor 

Başvuru yapan kişinin, eşine ya da çocuklarına ait bir konut olmaması gerekiyor. 

Ailenin aylık gelirinin 4 bin 500 TL'yi aşmaması gerekiyor. 

2+1 konutlar için 25, 3+1 konutlar için 18 yaşını doldurması gerekiyor. 

TOKİ Aliağa

BAŞVURU YAPAN KİŞİLER, KURADA ÇIKMAZSA NE OLACAK 

Başvuru ücretini yatıran ancak TOKİ kurasında ismi çıkmayan vatandaşlar, kura bitiminden 2 gün sonra Ziraat Bankası'na giderek ödedikleri başvuru ücretini geri alabilecek. 

TOKİ SELÇUK EVLERİ 2019, NASIL SATILACAK 

TOKİ, vatandaşların konutları alır almaz satmalarını engellemek için bir dizi önlem aldı. Buna göre 2+1 konuta kazanan vatandaşlar, taksitleri bitene dek konutunu satamayacak. 3+1 daire sahipleri ise, konutu devraldıktan ancak 2 sene sonra satabilecek. Bu şartlar dışında konutlar, hiçbir şekilde elden çıkarılmayacak. Eğer bununla alakalı bir aykırılık tespit edilirse, TOKİ ile başvuran kişi arasındaki sözleşme iptal edilecek. 

TOKİ Mavişehir

TOKİ İZMİR SELÇUK 2019 İLETİŞİM BİLGİLERİ 

TOKİ'nin Selçuk'ta inşa edeceği bin adet konutla ilgili daha fazla bilgi için, Toplu Konut İdaresi'nin resmi internet sitesi olan toki.gov.tr'yi ziyaret edebilir ya da TOKİ'nin müşteri hizmetleri numarası olan 444 86 54'ü arayabilirsiniz. 

İZMİR TOKİ PROJELERİ 2019 

Toplu Konut İdaresi, daha önce İzmir'in Buca, Mavişehir, Tire ve Urla ilçelerine çeşitli projeler yapmıştı. TOKİ'nin 2019 projeleri ise Selçuk'un yanı sıra Bergama, Ödemiş, Torbalı ve Aliağa'da bulunuyor. TOKİ'nin bu projelerinde de 2+1 daireler 175 bin TL'den, 3+1 daireler ise 265 bin TL'den satılıyor. 

TOKİ İZMİR BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ BELGELER: 

Başvuru süresi tamamlanan TOKİ’nin İzmir projelerine başvurmak isteyen kişilerin, kimlik fotokopisi, eğer herhangi bir engeli varsa sağlık heyeti raporu ve eğer emekli ise emekli olduğunu gösteren belgeleri ibraz etmesi gerekiyordu. Projeye başvuracak vatandaşların, TOKİ'nin resmi internet sitesi toki.gov.tr'de yer alan başvuru formunu doldurarak başvurması gerekiyordu. 

toki.gov.tr'den alınan başvuru formu, şu şekildeydi: 

TOKİ İzmir Başvuru Formu
TOKİ İzmir Başvuru Formu
TOKİ İzmir Başvuru Formu

Siz de İzmir'de yapılacak tüm TOKİ projeleriyle ilgili, sondakikaizmir.com'dan bilgi alabilirsiniz...

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım