SON DAKİKA

İzmir

Torbalı Belediye Başkanı, borçları belediye binasına astırdı: Burada ATM'ciler var

Torbalı Belediye Başkanı, 453 çalışanla devrettikleri belediyeyi bin 446 kişiyle devraldıklarını söyledi, ''Bunlar da ATM'ciler'' dedi.

21 Mayıs 2019 14:52
Torbalı Belediye Başkanı, borçları belediye binasına astırdı: Burada ATM'ciler var

Son dakika İzmir... Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur, personel sayısı ve maaşlarını belediye binasının duvarına astırdığı afiş ve pankartla duyurdu. Belediyenin bir aylık maaş giderinin 5,2 milyon lira olduğunu ifade eden Uygur, İller Bankası'ndan 2,2 milyon TL geldiğini belirtti. Gelen paranın personel giderlerini bile karşılamadığını ifade eden Uygur, belediyenin bilerek ve isteyerek batırıldığını söyledi. 

Belediyeyi 2014 yılında 453 çalışanla devrettiklerini ancak 8 Nisan'da bin 446 kişiyle devraldıklarını ifade eden Başkan Uygur, şunları söyledi:  

"Sırf CHP’li diye işten çıkarılan işçileri de düşündüğümüzde alınan işçi sayısının ne kadar vahim olduğu gözler önüne seriliyor. Henüz yüzünü görmediğimiz işçilerimiz var. Bunlar da ATM’ciler. 170 milyonluk borç yetmezmiş gibi her ay 5 milyon 236 bin liralık da personel maaşı ile karşı karşıyayız. Sadece maaşlarda 3 milyon civarı eksideyiz. Torbalı halkı müsterih olsun borçları da öderiz, tahribatı da ortadan kaldırırız" 

Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur

TORBALI'DA SEÇİM SONUÇLARI NE OLMUŞTU 

31 Mart Yerel Seçimleri'nde Cumhuriyet Halk Partisi'nden Torbalı Belediyesi'ne aday gösterilen Ramazan İsmail Uygur, oyların yüzde 52,49'unu alarak (56 bin 137 oy) başkan seçilmişti. Ak Parti'nin adayı Adnan Yaşar Görmez ise yüzde 45,20 oy alarak (48 bin 334 oy) seçimde 2. olmuştu.  Seçimde Saadet Partisine %0,90, DSP'ye %0,63 oy, Bağımsızlara ise %0,31 oy çıkmıştı. 

İlçe belediye meclisinde ise CHP'nin oyu yüzde 48,15, Ak Parti'nin oyu yüzde 43,83, HDP'nin oyu ise yüzde 5,53 olmuştu. 

Torbalı'yı 2014 seçimlerinde ise oyların yüzde 34'ünü alan Ak Parti yönetmişti.

İller Bankası makbuzu

RAMAZAN İSMAİL UYGUR KİMDİR? 

Torbalı Belediye Başkanı Ramazan İsmail Uygur, 1964 yılında Torbalı'da doğdu. Ege Üniversitesi'nde Türk-İslam Felsefesi, Sosyoloji ve Psikoloji eğitimi alan Uygur, 2004 yılında da yerel seçimlerde başkan seçilmişti.

Kaynak: İHA

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım