SON DAKİKA

Güncel

Torbalı'da istinat duvarı çöktü, faciadan dönüldü

İzmir'in Torbalı ilçesinde istinat duvarının çökmesi sonucu aileler apartmandan tahliye edildi.

11 Eylül 2019 12:32
Torbalı'da istinat duvarı çöktü, faciadan dönüldü

Torbalı'da istinat duvarı çöktü! İzmir'in Torbalı ilçesinde dün gece istinat duvarının çökmesi ile facianın kıyısından dönüldü. Ayrancılar Egekent 83 Sokak'ta meydana gelen çökme olayı, iddialara göre pompa istasyonundan sızan su nedeniyle gerçekleşti. Çökme sonucunda 2 araç maddi zarar gördü.

Torbalı'da istinat duvarı çöktü, faciadan dönüldü

APARTMAN YIKILABİLİR

Çökmenin meydana geldiği tarafta bulunan apartmandaki aileler, evlerini boşaltmak zorunda kaldı. Yetkililer, binanın yeniden kullanılıp kullanılamayacağını tespit etmek için çalışmalara başladı. 

Torbalı'da istinat duvarı çöktü, faciadan dönüldü

Eğer binanın taşıyıcı kolonlarının çökme sonucu zarar gördüğü tespit edilirse, apartmanın yıkılması bile söz konusu olacak.

28 AİLE DIŞARIDA KALDI

Apartmanda ikamet eden 28 aile ise çökme sonucu mağdur oldu. Bazı aileler, geceyi yakınlarının evlerinde geçirdi. 

Torbalı Belediyesi ise bazı aileleri misafirhanelerde ağırladı. Olay sonucunda herhangi bir can kaybının yaşanmaması ise "mucize" olarak değerlendirildi.

Torbalı'da istinat duvarı çöktü, faciadan dönüldü

Çökme sırasında evinde bulunan Güllü Şenoğlu isimli kişi, gürültü nedeniyle çok korktuğunu ve evden komşularının yardımıyla çıktığını ifade etti.

  • YAZAR: KAAN YILMAZ

    1993 İzmir doğumlu Kaan Yılmaz İzmir Ekonomi Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya ve İletişim Bölümü’nden mezun oldu. İngiltere’de London School of Economics’de Medya ve İletişim kurslarına katılan Kaan Yılmaz, ‘Avrupa Birliği Ülkelerinde Medya Okur Yazarlığı’ sunumuyla panellere katıldı. Kaan Yılmaz Sondakikaizmir.com’da editör olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım