SON DAKİKA

İzmir

Torbalı Kurtuluş Şenlikleri Edip Akbayram konseri ile sona erdi

İzmir Torbalı’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıldönümü etkinlikleri, 7 Eylül Stadyumu’nda yapılan Edip Akbayram konseri ile sona erdi.

8 Eylül 2019 17:47
Torbalı Kurtuluş Şenlikleri Edip Akbayram konseri ile sona erdi

İzmir’in Torbalı ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşu dolayısıyla yapılan Torbalı Kurtuluş Şenlikleri etkinliklerinin son programı Edip Akbayram konseri oldu. 2 Eylül Pazartesi günü başlayan şenliklerde çocuk etkinliğinden yarışmalara, turnuvadan açık hava sineması ve konserlere birbirinden renkli birçok etkinliğe imza atıldı.

Torbalı Kurtuluş Şenlikleri 2019

SON ETKİNLİK EDİP AKBAYRAM KONSERİ OLDU

Torbalı Kurtuluş Şenlikleri finali Edip Akbayram konseri ile yapıldı. 7 Eylül Stadyumu’nda sahneye çıkan usta sanatçı, kızı Türkü Akbayram ile birlikte müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşattı. Torbalı’da en sevilen türkülerini ve şarkılarını seslendiren baba-kız, seslendirdikleri eserlere konsere katılanların da eşlik etmesiyle keyifli bir konser etkinliğine imza attı. Şenliğin son programında sahne alan Edip Akbayram ve kızı Türkü Akbayram’a konserin sonunda, Torbalı’da üretilen ürünlerin yer aldığı hediyeler verildi.

Torbalı Kurtuluş Şenlikleri 2019

ATATÜRK MEYDANI’NDA TÖREN DÜZENLENDİ

7 Eylül Torbalı’nın düşman işgalinden kurtuluşu etkinlikleri kapsamında ilçede tören düzenlendi. Torbalı Atatürk Meydanı’nda yapılan törene katılan Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur, Atatürk anıtına çelenk bıraktı. Daha sonra meydandan Torbalı Belediyesi önüne kadar kurtuluş yürüyüşü yapıldı. Torbalı Belediyesi önünde ise folklor dans gösterileri ve mini konser etkinliği vardı. Belediye mehter takımı da etkinlikte yerini aldı.

Torbalı Kurtuluş Şenlikleri 2019

TORBALI’DA BİSİKLET YARIŞMASI YAPILDI

Torbalı Kurtuluş Şenlikleri’nin bir diğer etkinliği ise bisiklet yarışması oldu. Torbalı Belediyesi tarafından düzenlenen bisiklet yarışmasına profesyonel ve amatör bisikletçiler katıldı. Kıyasıya mücadele eden yarışmacılar, farklı kategorilerde yarıştı ve 10 kilometrelik parkura BKM önünden başladı. Yarışmanın sonunda dereceye girenlere ödüller verildi.

Torbalı Kurtuluş Şenlikleri 2019
  • YAZAR: ONUR ÖZCAN

    1990 doğumlu Onur Özcan, Kayseri Erciyes Üniversitesi'nde gazetecilik eğitimi aldı ve çeşitli medya şirketlerinde çalıştı. Ekonomiden spora, magazinden siyasete, haber değeri olan tüm gelişmeleri yakından takip eden Onur Özcan Sondakikaizmir.com Genel Yayın Yönetmeni’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım