SON DAKİKA

İzmir

Tunç Soyer'den İzmir kıyası yapan Binali Yıldırım'a sert yanıt

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Binali Yıldırım'ın ortak yayında İzmir kıyası yapmasına ''Kendisi de ne yaptığını bilmiyor.'' yorumunda bulundu.

17 Haziran 2019 22:08
Tunç Soyer'den İzmir kıyası yapan Binali Yıldırım'a sert yanıt

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Kültürpark'ta düzenlenen "Arama Konferansı" toplantılarının ardından açıklamalarda bulundu. 

Dün akşam gerçekleşen Ekrem İmamoğlu - Binali Yıldırım ortak yayınını değerlendiren Soyer, Binali Yıldırım'ın gösterdiği tabloda yer alan İzmir ifadesi konusunda da demeç verdi. 

"Biri gitmekte olanı, öbürü gelmekte olanı gösteriyor. Gitmekte olanın pili, şarjı bitmiş... Öbür tarafta coşku, heyecan ve kararlılık, özgüven var.” ifadelerini kullanan Soyer, İzmir tablosu konusunda ise "Kendisi de ne yaptığını bilmiyor. O yüzden fazla üzerinde durmadı” şeklinde konuştu. 

BİNALİ YILDIRIM, İZMİR ATIKSU RAPORUNU GÖSTERMİŞTİ 

Ak Parti İstanbul Büyükşehir Belediyesi adayı Binali Yıldırım, dün akşam gerçekleştirilen yayında İstanbul'un 1994 yılından bu yana gelişimini anlattı. Yıldırım, kanalizasyon ve yağmur suyu araştırmalarının yer aldığı tabloyu gösterirken, tabloda İzmir'de kanalizasyon ve su ayrıştırma oranının yüzde sıfır olarak belirtildiği görüldü. 

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, Binali Yıldırım'ın gösterdiği tabloya tepki göstermiş ve TÜİK verilerine göre İzmir'in lider kent olduğunu ifade etmişti.

İlgili Haberler

  • YAZAR: HANDE KAYA

    1990 doğumlu Hande Kaya, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 2010 yılından bu yana yazılı ve dijital medya sektöründe çalışan Hande Kaya, Sondakikaizmir.com’da editör olarak gazeteciliği sürdürüyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım