SON DAKİKA

İzmir

Tunç Soyer: Gültepe'nin tüm sorunları çözülecek

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Konak Gültepe’de bölgenin 25 muhtarı ile bir araya geldi.

6 Temmuz 2019 12:52
Tunç Soyer: Gültepe'nin tüm sorunları çözülecek

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir’in problemlerine eğilmeye devam ediyor. Daha önce, tüm incelemeleri yerinde yapacaklarını, mahallelere ve sokaklara inerek kentin aksayan yönlerini yerinde tespit edeceklerini söyleyen Başkan Soyer, Gültepe’de muhtarlarla buluştu. 25 mahalle muhtarını dinleyen Başkan Soyer, Gültepe’nin tüm sorunlarıyla yakından ilgilenme sözü verdi.

GÜLTEPE’DE SPOR VE ALTYAPI VURGUSU

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçildiği günden bu güne İzmir’i İzmirlilerle birlikte yöneteceğini, ortak akılla kararların alınacağını ve demokrasi ile süreçlerin işleyeceğini söyleyen Tunç Soyer, bu sözlerinin arkasında duruyor. Konak Gültepe’de bölgenin 25 muhtarıyla bir araya gelen Başkan Tunç Soyer, Gültepe’nin hak etmediği bir durumda olduğunu söyledi. Gültepe Kültür Merkezi’nde muhtarlara seslenen Başkan Soyer, Gültepe’de spor alanları açacaklarını ve altyapıya yönelik sorunların giderileceğini söyledi. Gültepe’nin tüm sorunlarını çözmek için harekete geçeceklerini ifade eden Başkan Soyer, Gültepe’nin gelişmiş ve sorunlarından arındırılmış bir yer olması için çalışacaklarını kaydetti.

MUHTARLARA ÜCRETSİZ ULAŞIM KARTI

Konak Gültepe’de yapılan bölgesel toplantıya katılan muhtarlar, mahallelerindeki sorunları ve isteklerini Tunç Soyer’e anlattı. Muhtarları dikkatle dinleyen Başkan Soyer, tüm muhtarlarla gurur duyduğunu söyledi. Muhtarların mahalleleri ile ilgili hassasiyetleri ve heyecanları olduğunu kaydeden Başkan Soyer, kendilerinin de, muhtarların mahalleleri için verdiği bu emeklere layık olmak için çalışacaklarını söyledi. Muhtarlara ilk müjdeyi veren Başkan Soyer, muhtarlara kart çıkararak toplu ulaşımdan ücretsiz yararlanmalarını sağlayacaklarını söyledi. Başkan Soyer, muhtarlara ücretsiz ulaşım karşı çıkarmak için konuyu İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’ne getireceklerini söyledi.

İZSU, KAZDIĞI YERİ KENDİ KAPATACAK

İzmir’deki altyapı çalışmaları hakkında da konuşan Başkan Tunç Soyer, İZSU’nun yeni dönemde, kazılan yerleri kendi bünyesinde istihdam ettiği personel ve araçlarla kapatacağını söyledi. Bu sayede çalışmaların hız kazanacağını kaydeden Başkan Soyer, bir diğer amacın ise düzgün iş yapılması olduğunu söyledi.

  • YAZAR: HANDE KAYA

    1990 doğumlu Hande Kaya, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 2010 yılından bu yana yazılı ve dijital medya sektöründe çalışan Hande Kaya, Sondakikaizmir.com’da editör olarak gazeteciliği sürdürüyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım