SON DAKİKA

İzmir

Tunç Soyer’in Kültürpark buluşmaları devam ediyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Kültürpark’ta yaptığı İzmir Buluşmaları bugün “Tarım ve Sağlıklı Gıdaya Erişim” başlığıyla sürecek.

18 Temmuz 2019 12:15
Tunç Soyer’in Kültürpark buluşmaları devam ediyor

İzmir’in geleceğinin planlanması, katılımcı demokrasi anlayışıyla herkesin fikrini söylemesi ve ortak kararlar alınması için İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer öncülüğünde Konak Kültürpark’da yapılan ve İzmir Buluşmaları adını taşıyan toplantılar, “Tarım ve Sağlıklı Gıdaya Erişim” başlığıyla bugün saat 18.30’da Kültürpark İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde yapılacak.

TÜM İZMİRLİLER DAVETLİ

İzmir Buluşmaları’na tüm İzmirlileri davet eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sadece meslek odaları, STK’lar ve hemşehri derneklerini değil, Kültürpark’daki buluşmaya tüm İzmirlileri beklediklerini ve vatandaşların karar süreçlerinin içinde olmasını istediklerini ifade etti. Kültürpark’da 2.’si yapılacak olan buluşma ile tarım başlığı altındaki konular tartışılacak ve sağlıklı gıda temelinde fikir alışverişleri yapılacak. İzmirlilerin sağlıklı gıdaya erişimlerinin kolaylaşması için projelerin de konuşulacağı toplantıda İzmir’de tarımın gelişmesi için neler yapılabileceği de masaya yatırılacak.

KÜLTÜRPARK BULUŞMALARI SÜRECEK

Başkan Tunç Soyer, 31 Mart Yerel Seçimleri’nden önce ‘İzmir’i en çok kendisinin sevdiğini ve kendisinin bildiğini’ cümlesini hiçbir zaman söylemeyeceğini, tüm İzmirlilerin görüşlerine saygı göstereceğini, İzmir’de hiçbir ayrımın yapılmayacağını, İzmir’i tüm renkleri ile birlikte, dayanışmayla yöneteceklerini ifade etmişti. İzmir Buluşmaları ile ilk adımı atan Başkan Soyer, katılımcı demokrasinin ilk örneğinin verildiği Kültürpark buluşmasını geçtiğimiz ay, İzmirlilerin yoğun katılım gösterdiği toplantı ile yapmıştı. İzmir Büyükşehir Belediyesi himayesinde toplantıların süreceği, turizm, çevre ve eğitim gibi konu başlıklarında fikir alış verişine devam edileceği bilgisi paylaşıldı.

  • YAZAR: BÜLENT AYDIN

    1987 İzmir doğumlu Bülent Aydın, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Çeşitli gazetelerde muhabir ve editör olarak görev yapan Bülent Aydın, daha sonra internet haber sitelerinde çalışmalarını sürdürdü. Bülent Aydın, Sondakikaizmir.com’un editör kadrosunda görev alıyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım