SON DAKİKA

İzmir

Tunç Soyer İzmir esnafı ile buluştu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in, İzmir’deki esnaf kuruluşlarının temsilcileri ile ilk toplantısı gerçekleşti.

24 Temmuz 2019 12:21
Tunç Soyer İzmir esnafı ile buluştu

İzmir’de esnafın problemlerini anlamak ve çözüm üretmek üzere esnaf toplantıları organize eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, ilk buluşmaya katılarak esnaf temsilcileri ile görüştü.

TOPLANTILAR DEVAM EDECEK

İzmir’de katılımcı demokrasiyi hâkim kılmak için kolları sıvayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir esnafının yaşadığı sorunlarla yakından ilgileniyor. Esnaf temsilcileri ile İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde bir araya gelen Başkan Soyer, toplantıların her ay yapılacağını söyledi. Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Mutlu, esnaf odalarının yöneticileri ile fikir alışverişi yapan Başkan Soyer’e toplantı için teşekkür etti. Her ay gündem maddelerinin belirlenerek toplantıların devam edeceğini söyleyen Mutlu, İzmir’in geleceği için önerilerde bulunacaklarını, ortak bir akılla problemlerin çözümünü sağlayacaklarını dile getirdi. İzmir’de 300 binin üzerinde esnaf bulunduğunu ve esnafın yaşadığı sorunların çözümü için oda temsilcileri ile görüştüklerini kaydeden Başkan Tunç Soyer, öncelikli olarak İzmir’deki işletmelere su indirimi yapılmasını görüştüklerini söyledi.

ÖZKANLAR PAZARYERİ SORUNU

İzmir’in ilçe belediyelerinin içinde esnaf masaları açılması teklifini değerlendiren Başkan Tunç Soyer, işletme ruhsatlarının ilçe belediyeleri tarafından verildiğini ve teklifin makul olduğunu dile getirerek, belediye başkanları ile öneriyi değerlendireceklerini ifade etti. İlçe belediyeleri ile sağlıklı bir koordinasyon sağlamak için Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bir üst yapı kurmak istediklerini söyleyen Başkan Soyer, Özkanlar Pazaryeri hakkında da açıklama yaparak, konuyla ilgili gelişme kaydettiklerini söyledi. Başkan Soyer, Bayraklı’da pazaryerine yakın bir araziyi satın alarak buraya İzmir’in en büyük pazarını açacaklarını söyledi.

  • YAZAR: YASEMİN ÇELİK

    1989 Balıkesir doğumlu Yasemin Çelik, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu ve çeşitli basın organlarında görev aldı. İnternet medyası ile tanışarak muhtelif haber sitelerinde içerik editörlüğü, magazin haberleri şefliği, sosyal medya şefliği gibi görevlerde bulunan Yasemin Çelik, Sondakikaizmir.com editör kadrosunda çalışıyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım