SON DAKİKA

İzmir

Tunç Soyer, İzmir Körfezi'nde denize girilecek tarihi açıkladı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Körfezi'nde denize girilebilecek tarihi açıkladı, İzmir'e havarayın da geleceğini söyledi.

9 Haziran 2019 19:33
Tunç Soyer, İzmir Körfezi'nde denize girilecek tarihi açıkladı

Son dakika İzmir... İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 31 Mart'tan bu yana yürüttüğü başkanlık göreviyle ilgili açıklamalarda bulundu. Başkanlığının çok güzel gittiğini söyleyen Soyer, İzmirlilere "Her şey çok şeker olacak." mesajı verdi. Cumhuriyet Gazetesi'ne konuşan Tunç Soyer, İzmir'de havaray sisteminin de kullanılacağını ifade etti. 

İzmirlilerin en büyük beklentisinin ulaşımla ve İzmir Körfezi'yle ilgili olduğunu söyleyen Soyer, havaray sistemini de Türkiye'ye ilk kez getireceklerini belirtti. 

Havaray

Havaray sisteminin metrodan daha ucuz olduğunu ifade eden Soyer, İzmir Körfezi'yle ilgili de çalışmalarının olduğunu ve 90 noktadan Körfez'e akıntı olduğunu söyledi. 

TUNÇ SOYER: 3 YIL SONRA KÖRFEZ'E GİRİLECEK

En büyük hedeflerinden birinin İzmir Körfezi'nde denize girilebilir olmasını sağlamak olduğunu söyleyen Soyer, "Ben üç sene sonra denize gireceğim." dedi. 

İzmir Körfezi

İZMİR YEREL SEÇİM SONUÇLARI

31 Mart'ta yapılan yerel seçimlerde, Cumhuriyet Halk Partisi adayı Tunç Soyer, 1,5 milyon oy alarak yüzde 58 ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmişti. Ak Parti adayı Nihat Zeybekci ise 1 milyon oyla yüzde 38 oy almıştı. İzmir'de Saadet Partisi yüzde 1,13, Demokratik Sol Parti 0,77, Demokrat Parti ise 0,43 oy almıştı. 

İl Genel Meclisi'nde ise CHP yüzde 52, Ak Parti yüzde 35, HDP yüzde 2,5, MHP ise yüzde 2,2 oy almıştı.

Öte yandan ilçe seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi, 30 ilçesi bulunan İzmir'in 24 ilçesinde seçimi kazanmıştı. Seçimlerde Ak Parti 4, Milliyetçi Hareket Partisi 1 ve İyi Parti 1 ilçede başkanlık yarışını önde bitirmişti.

İzmir'de Cumhuriyet Halk Partisi, Ak Parti, Milliyetçi Hareket Partisi ve İyi Parti'nin kazandığı ilçeler şu şekilde: 

İzmir Yerel Seçim Sonuçları
İzmir Yerel Seçim Sonuçları
İzmir Yerel Seçim Sonuçları
İzmir Yerel Seçim Sonuçları

 

  • YAZAR: YASEMİN ÇELİK

    1989 Balıkesir doğumlu Yasemin Çelik, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. İstanbul’da çeşitli basın organlarında görev alan Yasemin Çelik, internet medyası ile tanışarak muhtelif haber sitelerinde içerik editörlüğü, magazin haberleri şefliği, sosyal medya şefliği gibi görevlerde bulundu. Görsellik ve tasarım üzerine de kendini geliştiren Yasemin Çelik, dijital medyanın birçok farklı departmanında görev alarak kendini geliştirdi. İzmir’e taşınan Yasemin Çelik, dijital medya çalışmalarına buradan devam ediyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım