SON DAKİKA

İzmir

Tunç Soyer, Urla Koruncukköy’ü ziyaret etti

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Urla’da bulunan Koruncuk Vakfı’nı ziyaret ederek destek sözü verdi.

6 Temmuz 2019 22:47
Tunç Soyer, Urla Koruncukköy’ü ziyaret etti

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı’nın (Koruncuk Vakfı) misafiri oldu. Vakfın çocuklar için kurduğu Koruncukköy’e giden Soyer, vakfın İzmir Şube Başkanı Işıl Nişli ile tesisi gezdi. Koruncuk Vakfı tarafından yapılan çalışmaların ülkemizde örnek bir model olduğunu söyleyen Başkan Soyer, Büyükşehir Belediyesi olarak, kız çocuklarının geleceği adına yapılan çalışmaların devamı için yanlarında olacağını, Koruncukköy’ün İzmir’e çok yakışacağını söyledi.

URLA'DA ÖRNEK PROJE

Urla’da geçtiğimiz aylarda açılan ve kız çocuklarına eğitim verilmesi için planlama yapılan Koruncukköy’ü ziyaret eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e, Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz da eşlik etti. Koruncuk Vakfı’nın İzmir Şube Başkanı Işıl Nişli ile Koruncukköy’deki evleri gezen Başkan Soyer, Nişli’den yapılan planlama ile ilgili bilgi aldı. Koruncukköy hakkında bilgilendirme yapan Işıl Nişli, önümüzdeki ay kız çocuklarını ağırlamaya başlayacaklarını söyledi. Risk altında bulunan ve desteğe ihtiyacı olan kız çocukları için eğitim faaliyetleri yürütüleceğinin bilgisini paylaşan Nişli, köyde 10 aile evi, 2 gençlik evi ve eğitim salonlarının olduğunu söyledi. Avrupa Birliği projesi de yürüteceklerini kaydeden Nişli, kız çocukları için spor, kültür ve eğitim başlıklarıyla program hazırlandığını kaydetti. Programın içinde edebiyatın, okumaların, görsel sanat ve kukla oyunlarının da yer alacağını söyleyen Nişli, tüm etkinliklerin pedagoglarla birlikte yürütüleceğini kaydetti.

TUNÇ SOYER'DEN DESTEK SÖZÜ

Koruncuk Vakfı tarafından yürütülecek hizmetleri dikkatle dinleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, faaliyetlerin heyecan verici olduğunu belirtti. Bu çalışmalardan dolayı Koruncuk Vakfı’nı kutladığını, bu çalışmaların ülkemiz için örnek olacağını söyleyen Başkan Soyer, Büyükşehir Belediyesi olarak tüm destekleriyle vakfın yanında olduklarını, kız çocukları için kurulan köyün İzmir’e çok yakışacağını kaydetti.

  • YAZAR: KAAN YILMAZ

    1993 İzmir doğumlu Kaan Yılmaz İzmir Ekonomi Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya ve İletişim Bölümü’nden mezun oldu. İngiltere’de London School of Economics’de Medya ve İletişim kurslarına katılan Kaan Yılmaz, ‘Avrupa Birliği Ülkelerinde Medya Okur Yazarlığı’ sunumuyla panellere katıldı. Kaan Yılmaz Sondakikaizmir.com’da editör olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım