SON DAKİKA

İzmir

Turistlerin bir kısmı Alaçatı'yı terk etti

Çeşme'nin Alaçatı semtinde tatil yapan turistler, sabaha kadar süren müzik sesleri nedeniyle tatilini yarıda kesip evlerine döndü.

10 Temmuz 2019 15:01
Turistlerin bir kısmı Alaçatı'yı terk etti

İzmir Alaçatı’da otel sahiplerine “gürültü” şoku… Alaçatı’da bir süredir en önemli problemlerden biri olduğu iddia edilen ve artık turistleri rahatsız etmeye başlayan yüksek sesle müzik dinlenmesi, turistlerin Alaçatı’yı terk etmesine sebep oldu. İhlas Haber Ajansı’nın haberine göre; Türkiye’nin en ünlü tatil beldelerinden biri haline gelen Alaçatı’da son dönemde açılan gece kulüplerinin sabah saatlerine kadar yüksek sesle müzik çalması, turistlerin tatilini yarıda kesmesine sebep oluyor.

EVLERİNE DÖNDÜLER

Birbirlerine çok yakın şekilde açılan gece kulüplerinin aynı anda şarkı çalması nedeniyle ses karmaşasının yaşandığı ifade edilirken bu da turistlerin rahatsız olmasına neden oldu. Gürültüye bir süre tahammül eden tatilciler, daha sonra tatillerini yarıda keserek evlerine döndü. Alaçatı Turizm Derneği Başkanı Korkut Denizeri, gece kulüplerinin bu tavrı nedeniyle Alaçatı’nın yaşanmaz bir hale geldiğini ve yetkililerin acil bir şekilde müdahale etmesi gerektiğini ifade etti. Ruhsatı olmayan mekanların bile yüksek sesle müzik yayını yaptığını dile getiren Denizeri, gece 01.00’e kadar müziğe izin verildiğini ancak bazı işletmelerin bu kurala uymadığını kaydetti.

EMNİYET EKİPLERİ YOĞUN ÇALIŞIYOR

Yetkililere çağrıda bulunan Denizeri, denetimler sırasında tutulan tutanakların cezaya dönüşmesiyle birlikte gürültünün azalacağını söyledi. Emniyet ekiplerinin konuyla ilgili yoğun çalışma yönettiğini ifade eden Denizeri, Alaçatı’nın gelişmesinin onlar sayesinde olduğunu dile getirdi. Yüksek sesle yayın yapan mekanların genelde sezonluk işletmeler olduğunu belirten Denizeri, bu işletmelerin Alaçatı’ya büyük zarar verdiğini ifade etti.

  • YAZAR: BÜLENT AYDIN

    1987 İzmir doğumlu Bülent Aydın, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Çeşitli gazetelerde muhabir ve editör olarak görev yapan Bülent Aydın, daha sonra internet haber sitelerinde çalışmalarını sürdürdü. Bülent Aydın, Sondakikaizmir.com’un editör kadrosunda görev alıyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım