SON DAKİKA

Spor

Uluslararası İzmir Yarı Maratonu büyük coşkuyla koşuldu

İzmir'de düzenlenen Uluslararası İzmir Yarı Maratonu'na bin 700'den fazla atlet katıldı.

8 Eylül 2019 13:39
Uluslararası İzmir Yarı Maratonu büyük coşkuyla koşuldu

9 Eylül Uluslararası İzmir Yarı Maratonu, bugün gerçekleştirildi. 7. kez düzenlenen yarışmaya bu yıl bin 700'den fazla atlet katılırken yarışmayı erkeklerde Etiyopyalı Getaye Gelaw, kadınlarda ise Yayla Kılıç kazandı. Yarışmalara İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de katıldı.

Uluslararası İzmir Yarı Maratonu büyük coşkuyla koşuldu

BEBEK ARABALARIYLA KATILDILAR

Şehrin düşman işgalinden kurtuluşunun anısına düzenlenen maraton, Cumhuriyet Meydanı'nda başladı. Atletler, İnciraltı'na kadar koştuktan sonra aynı rotayı takip ederek Cumhuriyet Meydanı'na döndü. Toplamda 21 kilometrelik bir mesafeyi kapsayan yarı maratonunda renkli görüntüler yaşandı. Maratona bazı vatandaşlar çocuklarıyla birlikte katılırken bebek arabalı ve hamile kadınların da maratona katılması güzel görüntüler oluşturdu.

Uluslararası İzmir Yarı Maratonu

9 EYLÜL İZMİR YARI MARATONU KAZANANLARI

9 Eylül Uluslararası İzmir Yarı Maratonu'nda ise kazananlar belli oldu. Erkeklerde Etiyopyalı Getaye Gelaw 1. sırayı alırken 2. Sezin Ataç, 3. yine Etiyopyalı Fetene Alemu Regasa oldu. Kadınlarda ise Yayla Kılıç 1., Meryem Erdoğan 2. ve Dilan Atak 3. sırayı aldı. Erkeklerde ve kadınlarda yarışmaların birincileri 7 bin 500 TL, ikincileri 5 bin TL, üçüncüleri ise 3 bin 500 TL'lik ödülün sahibi oldu. Yarış sonunda çeşitli kategorilerde toplamda 103 bin TL para ödülü dağıtılırken parkuru tamamlayan herkes madalya sahibi oldu.

Uluslararası İzmir Yarı Maratonu
Uluslararası İzmir Yarı Maratonu
Uluslararası İzmir Yarı Maratonu
  • YAZAR: YASEMİN ÇELİK

    1989 Balıkesir doğumlu Yasemin Çelik, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu ve çeşitli basın organlarında görev aldı. İnternet medyası ile tanışarak muhtelif haber sitelerinde içerik editörlüğü, magazin haberleri şefliği, sosyal medya şefliği gibi görevlerde bulunan Yasemin Çelik, Sondakikaizmir.com editör kadrosunda çalışıyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım