SON DAKİKA

Magazin

Ünlü rap sanatçısı Ceza, babasının ölümüyle sarsıldı

Ünlü rap sanatçısı Ceza'nın hastanede tedavi gören babası, hayatını kaybetti.

7 Haziran 2019 15:53
Ünlü rap sanatçısı Ceza, babasının ölümüyle sarsıldı

Son dakika İzmir... Türk Rap müziğinin en önemli isimlerinden Bilgin Özçalkan veya bilinen adıyla Ceza, babası Danyal Özçalkan'ın ölüm haberiyle sarsıldı. 42 yaşındaki sanatçı, babasının ölümünü sosyal medya hesabından duyurarak "Acımız büyük, daha fazla yazamıyorum." ifadelerini kullandı. Baba Özçalkan, bir süredir hastanede kanser tedavisi görüyordu. 

Ceza'nın babası Danyal Özçalkan'ın cenazesi, İstanbul Üsküdar'daki Çinili Camii'nden kaldırılacak.

Ceza'nın babası

CEZA KİMDİR? 

1976 yılında İstanbul'da doğan Ceza, küçük yaştan itibaren rap müziğe ilgi duydu. Ceza ismini, küçük yaşta arkadaşlarının baş edememesi ve "İşte cezamız geldi" sözleri nedeniyle aldı. Normalde elektrik teknisyenliği işini yapan ceza, rap kariyeriyle ikisinin bir arada yürümediğini fark ederek mesleğini bıraktı. 

Rap sanatçısı Ceza

1995 yılında ilk grubunu kuran Ceza, grubu kapandıktan sonra 1997 yılında ilk konserlerini verdi. 2000'de ilk albümünü çıkaran Ceza, bir anda popüler oldu. Türkiye'nin birçok yerinde konser veren Ceza,  son albümünü 2016 yılında çıkardı. Öte yandan Ceza, hayatının birçok döneminde ödül almış ve tarihin en başarılı rap sanatçılarından biri olarak gösterilmiştir.

Rap sanatçısı Ceza
  • YAZAR: ONUR ÖZCAN

    1990 doğumlu Onur Özcan, Kayseri Erciyes Üniversitesi'nde gazetecilik eğitimi aldı ve çeşitli medya şirketlerinde çalıştı. Ekonomiden spora, magazinden siyasete, haber değeri olan tüm gelişmeleri yakından takip eden Onur Özcan Sondakikaizmir.com Genel Yayın Yönetmeni’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım