SON DAKİKA

İzmir

Urla'da Kavun Festivali ve Bağ Bozumu Şenlikleri düzenlenecek

Urla Belediyesi, ilçede 24 Ağustos'ta Kavun Festivali ve 31 Ağustos'ta Bağ Bozumu Şenliği düzenleneceğini açıkladı.

16 Ağustos 2019 13:04
Urla'da Kavun Festivali ve Bağ Bozumu Şenlikleri düzenlenecek

Yaz aylarında sadece İzmir'den değil, Türkiye'nin birçok yerinden ziyaretçi ağırlayan Urla'da belediye, vatandaşların iyi vakit geçirmesi için 2 etkinlik düzenleme kararı aldı. İlçede düzenlenecek Kavun Festivali ve Bağ Bozumu Şenlikleri'yle ilgili tüm detaylar belli oldu. Yapılan planlamaya göre ilçede önce arama konferansı daha sonra ise 2 şenlik düzenlenecek. 

KAVUN FESTİVALİ 24 AĞUSTOS'TA

24 Ağustos'ta düzenlenecek olan Kavun Festivali, Nohutalan Köy Meydanı'nda başlayacak. Önceden hazırlanan kavunlar satışa sunulacak ve kavun yarışması yapılacak. Düzenlenen etkinlikte en iyi kavun seçilecek. İlçe dışından da birçok ziyaretçinin gelmesi beklenen festivalde kavunların üreticiden direkt olarak tüketiciye satışı yapılacak. Böylece vatandaşlar, kavunları hem yerinden hem de daha uygun fiyata almış olacak.

BAĞ BOZUMU ŞENLİĞİ 31 AĞUSTOS'TA

İkinci etkinlik olan Bağ Bozumu Şenliği ise 31 Ağustos'ta başlayacak. Urla merkezinde düzenlenecek olan şenlikte çeşitli konserlerle birlikte söyleşiler de yapılacak. Kavun Festivali'nde olduğu gibi Bağ Bozumu Şenliği'nde de taze üzümler satışa çıkacak. Vatandaşlar, festival boyunca ürün satın alabilecek. Bağ Bozumu Şenliği 2 gün sürecek. Şenlik, 1 Ağustos'ta akşam saatlerinde sona erecek.

ARAMA KONFERANSI DA YAPILACAK

Etkinliklerin ve şenliklerin yanı sıra Urla'da Arama Konferansı da yapılacak ve ilçenin geleceği burada şekillenecek. 200'e yakın kişinin katılımıyla yapılacak olan konferansta Urla'nın planlamasıyla ilgili bilgi alışverişi yapılacak. 21-22 Ağustos'ta yapılması planlanan toplantıya sanatçıların, muhtarların, öğretim görevlilerinin katılması bekleniyor.

  • YAZAR: YASEMİN ÇELİK

    1989 Balıkesir doğumlu Yasemin Çelik, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu ve çeşitli basın organlarında görev aldı. İnternet medyası ile tanışarak muhtelif haber sitelerinde içerik editörlüğü, magazin haberleri şefliği, sosyal medya şefliği gibi görevlerde bulunan Yasemin Çelik, Sondakikaizmir.com editör kadrosunda çalışıyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım